Новини з тимчасово окупованих територій 13-17 січня

19.01.2020
Новини з тимчасово окупованих територій 13-17 січня

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки — без коментарів, лише факти.


 

 

 

 

 


У окупованому Міусинську через спрацювання вибухового пристрою був поранений хлопчик. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, опублікованому 15 січня.

14 січня медпрацівники лікарні в окупованому Луганську повідомили команді СММ, що 12 січня з Міусинська до них доставили 12-річного хлопчика з осколковими пораненнями обличчя (в тому числі очі), за оцінкою, в результаті спрацьовування вибухового пристрою.

Жінка у віці 30-39 років, що представилася матір'ю хлопчика, розповіла спостерігачам, що 12 січня недалеко від їхнього будинку в західній частині Міусинська (приблизно у 2 км на північний захід від полігону) її син знайшов схожий на трубку предмет довжиною 10 см і приніс його додому, де той пізніше вибухнув.

**

Поряд з «республіканським» КПП «Горлівка» місцеві жителі пропонують послуги зі зберігання автомобільних номерів «ДНР». 

Вартість — 50 російських рублів (близько 20 грн за курсом місцевого банку на 12.01.2020).

Місцеві мешканці пишуть у сомережах, наприклад: «Мені одному здається що весь цей кіпіш з українськими номерами і був створений для того, щоб рубати бабло за їх зберігання? Так би мовити, "на прохання трудящих"»;

Також: «Віддавати номера в чужі руки, на кшталт віддати машину для скоєння злочину. Приїдеш через пару днів з України, а машина з твоїми номерами засвітилася в розбійному нападі або наїзді на людину. Всі дії зі здачею номерів повинні проводитися на державному рівні, з видачею довідок про здачу номера на зберігання».

Нагадаємо, що в «ДНР» на лінії розмежування з'явився новий вид бізнесу — прийняття на зберігання «республіканських» номерів автомобілів, поки водій знаходиться на підконтрольній Україні території. Це пов'язано з тим, що до 8 січня на період призупинення дії комендантської години в «ДНР» було заборонено їздити з українськими держномерами.

Як ми повідомляли раніше, 1 січня «ДНР» почали масово затримувати водіїв, на автомобілях яких встановлені українські держномери, — при відсутності «республіканських» номерів їх відправляли в місцеві відділення «поліції». Жителі відзначали, що робиться це все за наказом «міністра МВС ДНР».

Також в період скасування комендантської години при перевірках на вулицях Донецька вночі громадяни з українськими паспортами, попри донецьку прописку, викликали підвищену увагу у «МВС ДНР».

**

У «ДНР» заявили, що з 1 червня 2020 року почнуть штрафувати за відсутність страхових полісів «автоцивілки» у власників транспортних засобів. Ситуацію обговорюють жителі Донецька в соцмережах.

Люди вважають введення страховки ще одним способом «зістригти» гроші з автомобілістів, а також вважають, що страховка в «ДНР» буде марною:

Пишуть:  «А хто буде виплачувати страховку, якщо від бойових дій пошкодження?»;

«Ніхто, раби повинні платити і не ставити зайвих питань. Невже незрозуміло, що це чергова здирництво злиденного народу »;

«Черга буде, як за паспортами, заганяють народ».

Раніше повідомлялося, що на окупованій частині Донецької області «набрав чинності» «Закон» «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів».

Також в «республіці» назвали тарифи, і повідомили, коли почнуть штрафувати водіїв за відсутність «страхових полісів».

**

У назвах вулиць окупованого Сімферополя з'являться імена так би мовити значущих історичних для бойовиків, загарбників і терористів особистостей минулого і сучасності. Серед них — ексмер Москви Юрій Лужков і перший голова «ДНР» Олександр Захарченко

**

Користувачі в соцмережах повідомляють, що школярі окупованої Макіївки, коли вийшли з канікул перестали харчуватися безкоштовно у школах.

Зміни були прийняті так званим "Міністерством освіти".

Цитуємо: «По харчуванню в школах. Макіївка, школа 22 — на батьківських зборах, ще перед канікулами класний керівник попередив: з нового року їдальня працювати не буде. Пояснила це змінами, прийнятими Міносвіти. Тепер харчування повинні організовувати школи самостійно, в тому числі набирати в штат кухарів. Але, як це робиться в школі не знають. Тому діти п'ють і їдять те, що принесли з дому. Терміни такого самообслуговування поки невідомі», — розповідають анонімно в групах соцмереж.

Крім цього, в соцмережах говорять, що і в школах окупованого Донецька така сама ситуація:

Цитую: «Куйбишевський район Донецька чомусь покараний. Годують тільки з 1 по 4 клас (безкоштовно) і пільговиків. Все решта дітей які харчуються за гроші, вже не їдять. Заборонено навіть продавати пиріжки з булочками. І все це почалося за 1,5 тижні до нового року».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток