Новини з тимчасово окупованих територій 18-22 листопада

Новини з тимчасово окупованих територій 18-22 листопада

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізняти правду від вигадки росіян читайте без коментарів — лише факти.

 

 

 

 

 

Дивні землетруси в окупованій Макіївці, про які мешканці повідомляють вже декілька місяців, трапляються через просідання ґрунту.

Через підземні поштовхи у Макіївці будинки йдуть тріщинами, а один будинок отримав серйозні пошкодження, повідомляють підконтрольні бойовикам ЗМІ.

За даними місцевого телеграм-каналу, дивні землетруси трапляються через мимовільне просідання шахтних виробок декількох шахт.

У місцевих групах повідомляють, що процес мимовільного просідання ґрунту запустили так звані «керівники вугільної галузі республіки», які дозволили обирати частину вугілля з ціликів, які фактично тримали ґрунт.

Телеграм-канал «Вольнодумец» повідомляє, що «глави ОРДО» добре заробляли, продаючи невраховане вугілля, однак після того, як вугілля повністю було відібране з декількох ціликів, ґрунт «пішов».

Зазначається, що ґрунт просідає не тільки у Макіївці. Також землетруси найближчим часом почнуться у Пролетарському і Будьонівському районах Донецька.

**

Ватажок терористичної «ДНР» Денис Пушилін підтримав провокацію сепаратистської пропаганди, заявивши, що не допустить реалізацію так званого «плану України депортувати проросійськи налаштоване населення» нині окупованого Донбасу в центральні і західні райони країни.

Незважаючи на явну абсурдність невідомо звідки взятого «плану депортації», ватажок «ДНР» теж підключився до роздування антиукраїнської істерії. Пушилін в своїй заяві повторює страшилки про те, що «київська влада на державному рівні готує» план депортації народу Донбасу».

Феєричний фейк «перейшов з анонімного помийного телеграм-каналу на Росію-1 в програму до Скабеевой».

**

У «ЛНР» звинуватили жителя Харкова, який воював на боці так званої «республіки» в «шпигунстві» і роботі на українську розвідку.

Відзначається, що нібито харків'янин був раніше судимий і «шпигував» за «ЛНР» заради свого звільнення від кримінальної відповідальності на підконтрольній Україні території, а також через гроші.

Як заявили бойовики: «Дії жителя міста Харкова проявилися в збиранні та передачі відомостей про час, місця виконання бойових завдань, склад і маршрути пересування підрозділів народної міліції ЛНР, а також у зборі та передачі відомостей про особовий склад підрозділу народної міліції ЛНР, в якому він проходив військову службу за контрактом».

«Судом ЛНР» чоловік «засуджений» до позбавлення волі строком на 10 років.

**

Житель окупованого Донецька показав, що продається в торговому центрі «Караван», розташованому в Будьонівському районі міста, і за скільки. Свої закупівлі він оприлюднив в соцмережі 18 листопада.

Донеччанин пройшовся торговими рядами, закуповуючи продукти.

Розцінки на деякі товари такі:

вермішель - 20-45 руб. (від 7,6 до 17 грн за курсом місцевого банку на 21.11.2019);

консерви сардин - 72 руб. (27 грн);

шпроти - 112 руб. (42 грн);

сметана - 43-76 руб. (16-29 грн);

молоко, ряжанка - 72-76 крб. (27-29 грн).

свинина 1196 руб. (453 грн),

фарш 254 руб. (96 грн)

кетчуп за 2 шт. - 60 руб. (22,7 грн);

випічка - 55 руб. (21 грн);

сир за 1 кг - 135 руб. (51 грн);

сосиски за упаковку - 170 руб. (64 грн);

масло вершкове за 400 г - 180 руб. (68 грн);

шейк - 58 руб. (22 грн);

кукурудзяні палички 300 г - 52 руб. (19,7 грн).

Окремо він зупинився біля стійки з асортиментом пива. Тут вартість пляшки пива ємністю 0,5 л варіюється від 22 до 137 руб. (від 8,3 до 52 грн).

Натомість, багато з тих, кому доводиться жити в окупації зазначають, що якість продуктів харчування російського виробництва значно гірша за українські продукти. Продукти ж місцевого виробництва кращі за російські.

**

В терористичній «ЛНР» відреагували на заяву президента Володимира Зеленського про те, що «прапори» «ЛНР» на мосту в Станиці Луганській зайві і їх потрібно прибрати. Так «представник» «ЛНР» Владислав Дейнего розцінив слова Зеленського як «зневажливе висловлювання».

Про це пишуть ЗМІ окупантів.

«Де-факто ним було висловлене нехтування не тільки по відношенню до атрибутів «республіки», а й нехтування до думки і вибору народу Донбасу, який для себе визначив як неприйнятні ті націоналістичні ідеали, які Київ зробив своєю офіційною політикою в 2014 році. Послухаємо тепер, що скажуть його представники на черговій зустрічі в Мінську», - сказав він.

Відзначимо, під час відкриття відремонтованого мосту в Станиці Луганскькій Зеленський пообіцяв з часом прибрати прапори «ЛНР» на тому боці мосту.