НОВИНИ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ 2-6 ГРУДНЯ

НОВИНИ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ 2-6 ГРУДНЯ

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки — без коментарів, лише факти.

 

 

 

 

 

Так званий «глава» самопроголошеної «ДНР» Денис Пушилін запропонував позбавити українську мову статусу державної і зробити російську єдиною «офіційною мовою» на окупованій бойовиками території.

Пушилін пропонує внести зміни до статті 10 Конституції «Донецької народної республіки», визначивши статус російської мови як єдиної державної в «республіці», - сказано в повідомленні. – Це, за його совами, обумовлено ​​інтенсивним інтеграційним процесом «ДНР» з Російською Федерацією,

Також повідомляється, що Пушилін вніс на розгляд так званого «парламенту» бойовиків законопроект, який передбачає збереження норми про обов'язкове вивчення російської мови як «державної».

При цьому українська, як і мови інших народів регіону, буде викладатися з урахуванням побажань батьків і можливостей освітньої організації.

**

Мешканка окупованоїі Горлівки на Донеччині показала ціни на новорічні прикраси.

Жінка побувала у відділі новорічних прикрас в одному з супермаркетів. Асортимент пропонованих товарів - широкий: є ялинкові іграшки, прикраси, гірлянди, штучні ялини, солодкі подарунки.

«Ціни не радують, дуже дорого», - зазначила горлівчанка.

Так, в Горлівці можна придбати:

набір ялинкових іграшок з 10 штук - 941 руб. (352 грн за місцевим курсом на 2.12.2019);

однотонні кульки різних кольорів - по 55 руб. (21 грн) за штуку;

розфарбовані різними кольорами кульки - 109-147 руб. (41-55 грн);

ляльок-снігуроньок - від 947 руб. (355 грн);

світильник у вигляді сніговика - 3112 руб. (Тисяча сто шістьдесят шість грн);

блискучі декоративні віночки - 618-1299 руб. (231-487 грн);

віночки маленького розміру, діаметр 15 см - від 130 руб. (49 грн).

Ціни на штучні ялини різні - є і за 6 тис. Руб. (2247 грн), і 11 тис. Руб. (4120 грн).

«Або ми жебраки, або ціни великі», - резюмувала жінка.

**

На окупованій території Донецької області зареєстровано майже 17 тисяч осіб з ВІЛ-позитивним статусом. Про це повідомляє сепаратистський ресурс «Новинне агентство " Харків"» з посиланням на дані донецького Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Відзначається, що 12 тисяч з цих людей отримують антиретровірусну терапію, інші з різних причин не хочуть проходити лікування. Основна кількість ВІЛ-позитивних людей знаходиться в великих містах: Донецьк, Макіївка, Горлівка.

Вартість терапії для одного ВІЛ-позитивного в рік становить 700-800 доларів. У бюджеті «ДНР» не закладена закупівля препаратів для лікування ВІЛ. Відзначається, що понад рік поставки препаратів йдуть від Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ / СНІД через всеукраїнську мережу «Людей що живуть з ВІЛ». Росія на підконтрольну угрупованню територію поставляє тест-системи дослідження крові на ВІЛ і протитуберкульозні препарати, відзначається в публікації.

**

У окупованому Донецьку відзначається негативне ставлення жителів до місцевої «влади». Про це заявив блогер з Росії Сергій Борисов, який часто відвідує терористичну «ДНР».

У своєму зверненні він наголосив, що: «я - проросійська людина, за рускій мір і все таке, але я за об'єктивне висвітлення».

Борисов розповів, що в міру свого перебування в «ДНР» він спілкувався з різними людьми - «як зі звичайними жителями, так і з ополченцями».

Цитую: «І спілкуючись з деякими жителями я почув від них невдоволення нинішньою владою. І основне невдоволення зводилося до того, що зараз в ДНР існує комендантська година і зарплати населення різко скоротилися. На що я звернув увагу: серед незадоволених 80-90% - це жінки. І всі зміни в гіршу сторону вони пов'язують з приходом нинішньої влади (мається на увазі команда Дениса Пушиліна, - ред.) », - зазначив він.

Блогер констатував, що все невдоволення приблизно однакові. Як приклад він навів типове спілкування з однією з дончанок. «Я хочу жити спокійно, гуляти по нічному місту, не боятися відморожених військових. Особливо мені "подобається" їх розташування біля мого будинку, яке було раніше класним дитячим садком. Фу, ненавиджу їх », - розповіла блогеру дівчина.

Нагадаємо, що в терористичній «ДНР» комендантська година діє з 2014 року - з 23:00 до 5:00. Її скасовували лише на окремі святкові дні. А в 2019 році скоротили до 4 ранку. Однак з 1 жовтня 2019 року по 31 травня 2020 року дію комендантської години в «ДНР» знову продовжили з 23:00 до 5:00.

**

У окупованому Луганську люди з «республіканською», але не луганською, пропискою стикаються з проблемами під час оформлення лікарняних. Про це люди повідомляють в соцмережах.

«Живу в Луганську, але прописана в Стаханові. Два тижні тому мене прооперували в одній з лікарень Луганська, і відправили на амбулаторне лікування. Однак приїхати в Стаханов я не можу, лікар заборонив поки ходити. У поліклініці за місцем фактичного проживання (Луганська поліклініка №11) мені відмовили, направили в ЖЕК за довідками, для чого я повинна обійти всіх сусідів і відвести їх в ЖЕК», - розповідає Алевтина.

Жінка пише про те, що якщо лікарняний їй не продовжать, то на роботі буде прогул.

«Поліклініка в особі начмеда відмовила в грубій формі, те, що я не можу ходити, назвали моїми проблемами і відіслали до міністра охорони здоров'я ЛНР. Я живу в ЛНР, працюю в Луганську в держустанові, і мені відмовлено в лікарняному листі на підставі прописки в іншому місті нашої ж республіки », - повідомляє Алевтина.

Місцеві жителі розповідають про те, що люди з інших міст повинні сплатити «пожертвування».

«А ця кумедна ситуація, коли іногороднім, але прописаним в республіці, щоб отримати лікарняне обслуговування, потрібно сплатити в касі" пожертвування ". А якщо платиш менше 100 руб. (37 грн за місцевим курсом на 6.12.2019 - ред.), То "ну, ви ж розумієте, що це всього один раз лікарняний закрити"», - розповідає Євгенія.

**

У центрі окупованого Донецька працює магазин «республіканської» і російської атрибутики - «Донецький сувенір», передають «Донецкие новости».

Торгова точка розташована на бульварі Пушкіна, навпроти кафе «Сепар», в якому був підірваний перший «глава ДНР» Олександр Захарченко. У довоєнний час в цій будівлі працював магазин з продажу атрибутики ФК «Шахтар», а в березні 2018 року приміщення почали видозмінювати.

Найбільше в магазині різних сувенірних варіацій бойовика Захарченка - портрети, гіпсові погруддя, принти на футболках, магніти. Президент РФ Володимир Путін - в двох варіантах: фото в рамці і невеликий гіпсовий бюст за 80 руб. (30 грн за місцевим курсом валют на 04.12.19). А діючий «глава ДНР» Денис Пушилін представлений лише у вигляді фотографії за 35 руб. (13 грн). Офіційні фото формату А4 всіх трьох лідерів йдуть по одній ціні - 35 руб. (13 грн), а рамка для них - плюс 340 руб. (127 грн).

Цитую: «Портрети - беруть. Пушиліна, наприклад, - адміністрації різні, в кабінети. Але якщо купують для себе, то беруть, звичайно, Олександра Володимировича [Захарченко]. У нас навіть бабусі для себе купують Олександра Володимировича », - розповіла продавщиця.

Футболка з зображенням Захарченка - 1300 руб. (485 грн), а аналогічний одяг з принтом символіки «ДНР» - 1080 руб. (403 грн).

На одній полиці розташовуються бюсти радянських лідерів Леніна, Сталіна, Дзержинського та поетів Сергія Єсеніна, Олександра Пушкіна.

Як зазначила продавець, найбільш ходовий товар - магніти (по 80 руб. Або 30 грн).