Зараз в ефірі:

Новини з тимчасово окупованих територій 20-24 січня

26.01.2020
Новини з тимчасово окупованих територій 20-24 січня

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки — без коментарів, лише факти.

 

 

 

 

 

У терористичних «ДНР» і «ЛНР» триває процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку війни на території, підконтрольній Україні.

Про це повідомили в моніторинговому звіті «Огляд порушень прав людини в окупованих районах Луганської та Донецької областей за грудень 2019 року» благодійного фонду «Схід SOS», опублікованому 20 січня.

Так, за інформацією правозахисників, так званий «фонд держмайна ДНР» в грудні 2019 року повідомив про шість об'єктів безхазяйного нерухомого майна, які має намір передати в оренду.

У «ЛНР» в грудні 2019 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 34 оголошення про виявлення різного безхазяйного майна.

«При цьому варто відзначити, що заяви від власників такого майна приймаються в період від 1 до 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну майно і підприємства переходять під контроль "ЛНР"», - уточнюється в моніторинговому звіті.

**

В окупований Донецьк патріоти України відправили барвисті листівки до Дня Соборності, який відзначають 22 січня. Про це повідомив один із користувачів фейсбуку напередодні.

«Сьогодні розкидали по Донецьку більше 10 тис. листівок. Привітали з Днем Соборності Куйбишевський, Ленінський, Калінінський райони. Спасибі всім, хто з нами!» - написав чоловік.

Як відомо, День соборності України - державне свято, яке було встановлене відповідно до указу президента України в 1999 році, на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт «Злуки», був оприлюднений в Києві на Софійській площі.

**

На тимчасово окупованій території Донбасу Росія роздає паспорти сиротам, які без документів не можуть виїхати на підконтрольну Україні територію за легальними документами, про це писало «Радіо Свобода».

Так, шість вихованців сім'ї опікунів та прийомних сімей в Довжанському (до перейменування - Свердловськ, Луганська обл.) Отримали паспорти Росії, а «в додачу» до них - і «документ незаконного збройного формування «ЛНР», повідомляє підконтрольний Росії канал «Луганськ 24». Пропагандисти кажуть, що це «важливий день в житті кожного», і що ці діти - щасливі. Підлітки кажуть на камеру формальні фрази: «Я гідний бути громадянином РФ», «Я дуже рада, що отримала "громадянство ЛНР", тому що для мене це великий крок у доросле життя!»

**

У терористичній «ДНР» в певних випадках видається «тимчасове посвідчення особи». Його може отримати тільки людина, яка коли-небудь мала «паспорт ДНР». При цьому з «тимчасовим посвідченням» не випустять за межі так званої «республіки».

«Якщо ви втратили, зіпсували паспорт ДНР або прийшов час його міняти в віці 20 або 45 років, то поки ваш новий паспорт готується - вашим документом стане тимчасове посвідчення особи. Якщо ж у вас на руках є лише паспорт України, і ви ніколи не отримували паспорт ДНР, то таке тимчасове посвідчення особи ви отримати не зможете», - уточнила так звана депутат НЗФ.

**

На території окремих тимчасово окупованих районів Луганської області місцевим жителям доводиться витрачати не менше години, щоб зняти в банкоматі нараховані зарплати, оскільки в окупованому Луганську користуються переважно готівкою.

Як написав один із жителів Луганська: «парадоксально, що така безглузда ситуація можлива в 21-му столітті».

А в коментарях до цього посту, проілюстрованого фотографією, зробленою біля фейкового «Держбанку ЛНР» якраз під час масового зняття готівки в банкоматі, луганчани писали, що для людей, які отримують зарплату в безготівковій формі (в основному це - бюджетники), переведення в готівку грошей - велика проблема.

Банкоматів «держбанку» (тобто «віджатих» банкоматів українських банків) в місті мало, а ті, що є, нерідко порожні: немає готівки.

Людям доводиться обійти не один банкомат і відстояти не одну годину, щоб зняти готівку. Особливо проблемна ситуації для мешканців віддалених від центру міста житлових масивів. Їм нерідко доводиться їхати в центр, щоб перевести в готівку нараховану зарплату.

А переводити доводиться, оскільки торгові точки в Луганську приймають в більшості тільки готівкові гроші, тобто навіть на шостому році існування «ЛНР» там не налагодили нормальну банківську систему з можливістю безготівкового розрахунку в торговельних точках.

**

На окупованій території Луганщини починають примусово оформляти «паспорти ЛНР». Про це повідомляють працівники бюджетних установ окупованого Луганська.

Так, в двох медичних установах «ЛНР» підтвердили, що адміністрація формує списки на оформлення «документів».

«Змушують оформляти тих, хто ще цього не зробив. Є списки, і кожного тижня адміністрація нашої лікарні звітує за кількістю оформлених паспортів за цей період», - розповів працівник лікарні.

За словами співробітниці іншої лікарні, їм оголосили, що всі повинні оформити «паспорти ЛНР». «Вже почали централізовано за місцем роботи записувати на їх отримання. Кажуть, що є негласне розпорядження - до квітня всі бюджетники повинні бути з "паспортами" місцевого зразка. А до червня - всі пенсіонери. Але в нашій лікарні поки все залишається на словах, на щастя. Ті ідейні, хто прагнув швидше отримати, за півроку встигли це зробити, іншим це не потрібно, як я чую від людей. Але змушують. Без паспорта «ЛНР» тут нічого не оформити. Мені скоро потрібно виходити на пенсію за вислугою, а без так званого «паспорта» я цього не зможу зробити. Гаразд, «ЛНР-івський» коштує 300 рублів, якщо доведеться робити, але за російський 3-4 тис. рублів я платити не збираюся», - розповіла медпрацівник.

Нагадаємо, в тимчасово окупованому Донецьку жінку, матір двох дітей, доправили в поліцію для з'ясування її особистості, так як у неї не було «паспорта ДНР». Затримання людей з українськими паспортами тривало. Їх відвозили в «поліцію» і брали відбитки пальців. Там пояснювали, що без «паспорта ДНР» пересуватися по місту не можна через те, що «у нас тут зона бойових дій».

Однак пізніше «глава ДНР» Денис Пушилін заявив, що поки в «ДНР» не розглядають питання про заборону українських паспортів. Тому український паспорт нині є легальним документом, що посвідчує особу.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток