Новини з тимчасово окупованих територій 25-29 листопада

30.11.2019
Новини з тимчасово окупованих територій 25-29 листопада

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки  —  без коментарів, лише факти.

 

 

 

 

 

Бойовики «ДНР» організували на окупованій частині Донбасу мотострілецьку бригаду імені знищеного в Донецьку ватажка «ДНР» Олександра Захарченка.

Окупанти оголосили набір у бригаду і поширили в Інтернеті умови військового контракту. При цьому користувачі соціальних мереж віщують бойовикам фіаско.

Донецький блогер Necro Mancer продемонстрував оголошення бойовиків, яке користувачі почали жорстко критикувати.

«Вступайте до лав Збройних сил в Донецькій Народній Республіці 5-ї окремої мотострілкової бригади імені О. В. Захарченка, у механізований батальйон 3-ої мотострілецької роти. Своєчасна виплата грошового забезпечення від 15 000 рублів. Щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 діб», - йдеться у заяві окупантів.

Користувачі відзначають, що навіть прихильники бойовиків не погодяться воювати на таких умовах. «А ти готовий здохнути за 234 долари?» - іронізують вони.

Згодом оголошення бойовики видалити.

**

На окупованій частині Донецької області дружини шахтарів звернулися до так званого «глави ДНР» Дениса Пушиліна через заборгованості в зарплатах. Про це повідомляється в соцмережах.

«Комітет дружин шахтарів звернувся до Пушиліна з вимогою негайного погашення всіх боргів по заробітній платі та відставки міністра вугілля і енергетики ДНР. Раніше комітет звертався з аналогічною вимогою безпосередньо до міністра вугілля і енергетики Дубовського, але борги погашені не були. Лише на кількох шахтах закрили вересневі борги», - йдеться в повідомленні.

У зверненні наголошується, що «міністр Дубовський поставив на межу голодної смерті понад 10 тис. сімей шахтарів».

У коментарях місцеві жителі діляться своїми думками щодо цієї ситуації, йдеться і про можливість страйку:

Андрей: «А раньше шахтеры забастовки устраивали»;

Михаил: «Может, просто шахтерам стоит взять и не выйти на работу, только всем шахтерам на всех шахтах, до тех пор, пока не вернут заработанные деньги»;

Сергей: «Только если так произойдет, большая часть Донецка уйдет под землю»;

Александр: «С мммщика надо спрашивать, а министр никто в этой республике»;

Саша: «А толку... Разве есть хоть какая-то надежда в этой республике, полная безнадега»;

**

На окупованій частині Луганської області місцевий житель виявив снаряд РСЗВ «Ураган». Про це повідомляє прес-центр так званого «МВС ЛНР».

Як запевняють в терористичній «ЛНР», 25 листопада чоловік 1976 року народження заявив в «поліцію» про те, що в посадці поблизу с. Глафирівка Лутугинського району він виявив боєприпас. «Поліцейські» в зазначеному місці виявили снаряд РСЗВ «Ураган». «Вживаються заходи щодо знешкодження боєприпасу», - повідомляють в «республіці».

**

В окупованій частині Донецької області багато учасників незаконних збройних формувань хворіють на туберкульоз. Ситуацію обговорюють місцеві жителі в соцмережах.

Наприклад, один пише:

«Никогда не думал, что такое может вообще случится. Двоюродный брат пошел добровольцем в армию. Перед этим прошел комиссию и флюорографию. Было все в порядке – здоров. Через 7 месяцев службы сообщил, что сделал рентген и нашли туберкулез… На данный момент он проходит лечение».

В соцмережах відзначають, що бойовик тепер не зможе отримати паспорт РФ. Пишуть: «Заболевают те, у кого или иммунитет упал, или находятся в сырых и холодных местах. А о заболевшем вояке теперь могу сказать так: если не успел подать на паспорт РФ, то уже и не сможет… На паспорт РФ надо подтверждать отсутствие СПИДа и туберкулеза».

**

Так званий «парламент» терористичної «ДНР» ухвалив закон про державний кордон «республіки».

При цьому «ДНР» охопила «кордоном» всю територію Донецької області, зазначив голова «парламенту» Володимир Бідевка. Він вважає, що до моменту врегулювання конфлікту з Україною «межа» буде проходити по лінії зіткнення. Це, на його думку, не суперечить Мінським угодами.

Ініціатор «законопроекту» Віталій Кравець зазначив, що тепер буде визначено «порядок захисту» цієї «межі».

**

Ситуацію з поширенням ВІЛ-інфекції в терористичній "ЛНР" класифікують як складну. Про це пише сепаратистський сайт ЛИЦ.

«Епідемічна ситуація по ВІЛ-інфекції на території ЛНР залишається складною, реєстрація нових випадків захворювання триває. Захворювання поширюється в більшій мірі статевим шляхом і охоплює всі вікові категорії », - заявила головний лікар Луганського центру з профілактики та боротьби зі СНІД Олена Гриднєва.

За її словами, більше половини ВІЛ-позитивних людей на окупованій території - особи працездатного і репродуктивного віку.

**

Американська компанія Apple в своєму додатку «Карти» почала відображати окупований Крим як територію Росії.

Про це повідомляє телеканал АТР, посилаючись на власні джерела в Криму.

Так, якщо зайти в додаток «Карти» з території окупованого півострова, то міста Сімферополь і Феодосія відображаються як «Крим, Росія».

Зазначимо, що на території материкової України і в Європі кримські географічні назви вказують без прив'язки до будь-якої країни.

Представництво президента України в АР Крим звернулося до компанії Apple через позначення Криму «російським» в додатках. Посольство України в США закликає керівництво Apple виправити позначення Криму як «російського» у додатках. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко також відреагував на інформацію про «російський» Крим і Севастополь у додатках американської компанії Apple.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток