Новини з тимчасово окупованих територій 6-10 січня

12.01.2020
Новини з тимчасово окупованих територій 6-10 січня

Як живуть українці на тимчасово окупованих територіях, як окупанти псують життя на Донеччині, Луганщині і в Криму та як відрізнити правдиву інформацію від вигадки — без коментарів, лише факти.

Новини ТОТ 6-10 січня

 

 

 

 

Чоловіків на окупованих територіях масово залучають до копання окопів. Про це заявив заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський.

За словами заступника міністра, вже кілька років в результаті збройної агресії РФ окуповані частини Донеччини та Луганщини, де порушуються права громадян України. Українці, які в тому числі не є військовослужбовцями, масово страждають від залучення їх у військовий конфлікт. Від дій незаконних збройних формувань страждають чоловіки, жінки і діти.

Цитую: «Зокрема, чоловіків експлуатують для розвантаження боєприпасів, риття окопів, розмінування територій. Іноді відбувається фізичне насильство над жінками, а дітей використовують як живий щит, продають, "здають" в жебрацтво. Дівчаток використовують в секс-індустрії», - повідомив Ніжинський.

**

На окупованій території Донбасу незаконні збройні формування направили основні зусилля на підвищення бойової і мобілізаційної готовності.

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування російських окупаційних військ вживає заходів з відновлення інтенсивності підготовки з'єднань і частин 1 (Донецьк), 2 (Луганськ) Армійського корпусу.

Основні зусилля НВФ спрямовані на підвищення рівня бойової та мобілізаційної готовності, підготовку «органів управління», розвідпідрозділи і підрозділів зв'язку.

При цьому, за даними ГУР, в зв'язку з виявленими проблемами в організації логістичного забезпечення, заходи бойової підготовки із залученням значної кількості військової техніки перенесені на другу половину січня.

Внесення відповідних змін до планів бойової підготовки 1, 2 АК на зимовий період с. м погоджено штабом 8 загальновійськової армії (Новочеркаськ, Ростовська обл.) Південного військового округу Збройних сил Російської Федерації.

**

«Глава ДНР» Денис Пушилін доручив терористичному «уряду» з 1 лютого 2020 року встановити нові тарифи на електроенергію для населення. Про це йдеться в його указі, який опублікований 9 січня.

«Уряду ДНР встановити з 1 лютого 2020 року тарифи на електричну енергію, що відпускається населенню, в залежності від обсягів споживання», - йдеться в «документі».

«Указ» видано з метою приведення процесу тарифного регулювання у відповідність з «нормами законодавства ДНР», дотримання балансу інтересів виробників, постачальників і споживачів електроенергії і встановлення єдиного підходу при здійсненні політики ціноутворення.

Інші деталі поки не повідомляються.

**

В окупованому Донецьку так звана «поліція» при угрупованню «ДНР» затримала місцевого жителя, який зберігав вибухівку.

Як повідомляє «МВС ДНР», в ході проведення профілактичних заходів на території прифронтового мікрорайону «Жовтневий» Куйбишевського району міста був затриманий раніше судимий 37-річний чоловік.

При огляді особистих речей і ручної поклажі у нього виявили та вилучили гранату РГД-5, тротилову шашку та вибухову речовину «пластид» вагою 11,43 кілограма.

А у тимчасово окупованому Шахтарську «поліцейські» вилучили у місцевого жителя два реактивних піхотних вогнемета і вісім протитанкових гранатометів, а також боєприпаси.

Уточнюється, що всього вилучили шість гранат, п'ять запалів, вісім ручних протитанкових гранатометів, два реактивних піхотних вогнемета і  1410 патронів калібру 5,45 мм.

**

В окупованому Донецьку затримують на вулиці громадян, у яких під час перевірок не виявилося «паспорта ДНР». Про це йдеться в аудіозаписі, який розмістив житель Донецька, зателефонувавши в «поліцію ДНР».

«У мене український паспорт, немає «денеерівського», скажіть, чи можу я пересуватися вулицями?» - запитав той, що дзвонив.

«Ви маєте право пересуватися вулицями, але вас, якщо затримають, то доставлять в райвідділ за місцем затримання, перевірять по всіх базах і відпустять», - відповіли в «МВС ДНР», уточнивши, що затриманий перебуватиме в райвідділі до з'ясування обставин.

На уточнююче запитання, чи є той, що дзвонив «громадянином ДНР», була відповідь: «Я громадянин, але паспорта ДНР у мене немає». При цьому той, що дзвонив сказав, що проживає в Донецьку з 1998 року. У «МВС» йому відповіли, що треба отримати «паспорт». Далі там уточнили, що без «паспорта ДНР» пересуватися по місту не можна через те, що «у нас тут зона бойових дій». «Це розпорядження глави держави і міністра закордонних справ. Це буде тепер постійно », - сказали в« МВС ».

«Якщо ви дотримуєтеся громадянства України, можете виїжджати туди і там проживати. У нас всі громадяни ДНР, 90 відсотків отримали паспорти », - заявили в «МВС ДНР».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток