обличчя війни: Євген Межевікін

22.11.2017
обличчя війни: Євген Межевікін

Межевікін Євген, Позивний «Адам». Танкіст, підполковник, заступник командира 1-ї окремої танкової бригади.

За час війни пройшов шлях від командира роти до заступника комбрига. Екіпаж «Адама» тримав оборону у Пісках, Авдіївці, Спартаку та в периметрі Донецького аеропорту. Перебуваючи в районі ДАПу, батальйон Євгена Межевікіна успішно застосував тактику мобільних танкових груп, яка дозволила відвести техніку з-під удару та ефективніше використовувати оборону на найбільш небезпечних напрямках. Євген пригадує день, коли на злітній смузі заглухла «беха», перетворившись на легку здобич для противника:

«Проламавши паркан, ми вискочили на «злітку». Під’їжджаємо, а в середині машини — нікого. Ну, думаю, не встигли. Та за кілька секунд підбігає до мене командир БМП. Як виявилося, екіпаж зайняв оборону неподалік. У цей час противник відкрив по нас вогонь із мінометів та кулеметів. Тож, не гаючи ні хвилини, швидко взяли «беху» на буксир та під обстрілом вийшли в безпечне місце. Тоді ніхто не постраждав».

В жовтні 2014 в районі с. Опитне з метою евакуації техніки та особового складу підрозділу однієї з аеромобільних бригад ВДВ, екіпаж Євгена Межевікіна здійснив прорив смуги оборони противника, забезпечив евакуацію особового складу та двох БТРів.

«На одній позиції я зі своїм екіпажем ніколи не засиджувався. Завжди виїжджали туди, де терористи починали наступати або обстрілювати наші позиції, найчастіше — в Піски, Зеніт, Авдіївку, — розповідає Євген. — Ніхто із мого екіпажу жодного разу не відмовився вирушити в «найгарячіші точки». Хлопці мені довіряли, а я їм».

Удостоєний звання Героя України з врученням ордена «Золота зірка», а також ордена Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів.

Проект «Обличчя війни». Знаймо героїв сучасності!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток