Обличчя війни: Олександр Трепак

18.01.2018
Обличчя війни: Олександр Трепак

Трепак Олександр, позивний «Редут», полковник Збройних сил України, командир 3-го окремого полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій.
Війна «Редута» почалася з охорони Центру забезпечення бронетанковим озброєнням у Бахмуті та бази зберігання стрілецької зброї напередодні анексії Криму. 7 червня 2014 року поблизу міста Бахмут група спеціального призначення розпочала операцію з пошуку та евакуації важкопораненого командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням полковника Володимира Чобітка. Олександр Трепак на чолі підгрупи з 8 бійців захопив блокпост сепаратистів на в'їзді у місто та протягом трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира Центру до місця евакуації вертольотом. Під час бою отримав кульове поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак сепаратистів і російських найманців.
Після лікування у шпиталі, з 27 серпня по 3 жовтня 2014 року був старшим військовим начальником з оборони території Міжнародного аеропорту «Донецьк». 
Здійснював безпосереднє керівництво відбиттям усіх спроб штурму та захоплення ДАПу, під час яких було підбито 8 танків, один танк з незначними пошкодженнями захоплено та евакуйовано, знищено більше 270 та захоплено в полон 6 бойовиків.
Особисто організував контр-диверсійну та контр-засадну роботу в околицях аеропорту, що унеможливило спроби бойовиків перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.
Удостоєний звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» та орденів Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів.
Проект «Обличчя війни». Знаймо героїв сучасності!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток