Обличчя війни: Василь Тарасюк

Обличчя війни: Василь Тарасюк

Тарасюк Василь, позивний «Тайфун», лейтенант Збройних сил України, командир взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади. Родом з Волинської області. 
Рота Тарасюка зайняла оборону правіше від промзони — на «Царській охоті». Тут у бою дістав перше поранення в ногу уламком міни калібру 82 мм, прикриваючи товаришів вогнем з АГС. Поїхав у шпиталь на перев'язку й одразу ж повернувся на передову. Іншим разом Тарасюк з двома бійцями переганяли БМП на нову позицію, і в машину влучив снаряд. Всі члени екіпажу зазнали контузії, але повернулись до палаючої БМП, в якій були боєприпаси, і загасили пожежу, щоб запобігти вибуху.
29 січня 2017 бійці штурмової групи 1-го батальйону 72-ї бригади взяли позицію «Алмаз» в авдіївській промзоні, де раніше був опорний пункт противника, і підняли над нею український прапор.
«Тайфун» не тільки брав участь у розробці всіх операцій, він керував боями безпосередньо в бойових порядках роти. Під час запеклих боїв у промзоні Авдіївки в перші місяці 2017 дістав три осколкові поранення і чотири контузії. Особисто підбив танк Т-72 противника з СПГ, вступивши з ним у вогневу дуель. Командування частини двічі представляло молодого офіцера до звання Героя України.
Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, Герой України. 
Проект «Обличчя війни». Знаймо героїв сучасності!