Зараз в ефірі:

Об'єднані зусилля 2020

21.09.2020
Об'єднані зусилля 2020

Щодня з 21 по 26 вересня у цій публікації ми будемо збирати для вас найцікавіше і найефектніше із скшн "Об'єднані зусилля − 2020". Аналізуйте, поширюйте і пишайтесь нашим військом.

 

 

 

 

 

25 вересня

Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак розповів про міжнародну підтримку стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2020».

«Представники 10 країн, які з нами сьогодні співпрацюють, — від інструкторів до особового складу підрозділів, діють ефективно, злагоджено, в тісній взаємодії з нашими командирами від моменту ухвалення рішення на відповідний вид бою і до практичного виконання. Ми діємо з нашими партнерами як в небі, ви мали можливість спостерігати літаки під час форсування Дніпра, працювали бомбардувальники В-52 як на суші, так і на морі. І це потужний початок, щоб ми могли нарощувати взаємодію з партнерами і розуміти, як ми повинні обороняти нашу батьківщину, зокрема за допомогою партнерів», — сказав Хомчак.

Також Головнокомандувач ЗС України подякував, за своєчасну реакцію країн-партнерів при плануванні міжнародних заходів.
«Ми розуміємо, що бюджети країн-партнерів плануються не щомісячно, а на роки. Але на наше запрошення знайшли можливості низка країн змінити свої плани, щоб долучитись. Велика подяка керівництву тих країн, які розуміють важливість наших  спільних навчань».

***

Міністр оборони України Андрій Таран і Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак спостерігали за одним із етапів навчання підрозділів Зенітно-ракетних військ Повітряних Сил і Сухопутних військ на полігоні "Ягорлик".

Командувач Повітряних Сил Сергій Дроздов також поділився своїми думками стосовно співпраці представників повітряних сил усіх країн учасниць із українськими колегами.

«Найперше взаємодія залежить від знання іноземної мови. Впроваджуємо вивчення іноземної мови по системі міжнародної авіаційної, тобто і системі ІКАО, а також спілкування американськими партнерами на рівні знання СТАНАГ, який діє в країнах-партнерах. Зараз є кілька навчальних закладів, які готують фахівців, які можуть спілкуватися іноземною мовою», — сказав наголосив Дроздов.

***

На півдні Росії завершився основний етап масштабних стратегічних навчань «Кавказ-2020». Під час одного з етапів у російських військових не спрацювала зенітна ракета.

Ракета після запуску одразу збилася з траєкторії, пролетіла кілька секунд й впала недалеко від місця запуску. На жаль, вибух не стався.

Слід додати, що за маневрами спостерігав Володимир Путін. 

Нагадаємо, на початку навчань танк Т-90 випадково підбив інший. На жаль, і в цьому інциденті відбулось без жертв.
 

24 вересня

Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак у рамках стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля - 2020» поділився першими враженнями щодо виконання завдань підрозділами ЗСУ:

"Навчання «Об’єднані зусилля-2020» проводяться за планом. Важливо, що нас підтримали наші партнери. Потужно відреагували військові Великої Британії і США. Продемонстрували свої сучасні технічні можливості й навченість, мобільність своїх підрозділів. Дуже добре, що сьогодні ми відпрацьовуємо з нашими партнерами питання спільної роботи. Нехай це сьогодні на тактичному рівні, але тактичний рівень — основа успіху в бою. Президент України, Міністр оборони України і я переконалися, що наше військо мають високий рівень підготовки. Нормативи наші військові «перекривають» у декілька разів, — зазначив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Він також подякував нашим іноземним партнерам за гарну координацію і підримку Збройних Сил України та відзначив підрозділи територіальної оборони.

***

У районі Кінбурнської коси, у межах активної фази навчань «Об’єднані зусилля-2020», військові відпрацювали управління зосередженим вогневим ударом по силах умовного противника. Про це повідомляє Армія Інформ.

До навчально-бойової стрільби залучались ракетні системи залпового вогню «Вільха» і «Ураган». Також завдання відпрацювали штурмова та морська авіація із використанням ударного безпілотного авіаційного комплексу Bayraktar.

Нагадаю, вперше у масштабних навчаннях брав участь ракетний комплекс ВМС України «Нептун», який нещодавно пройшов успішні випробування.

В одному із Південних регіонів України, підрозділи окремої десантно-штурмової бригади ЗС України здійснили десантування особового складу, техніки та вантажів. Всі дії відбувались у рамках проведення практичної фази стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля-2020». Про це повідомляє Командування Десантно-штурмових військ.

Десантування здійснювалось з літаків транспортної авіації Повітряних Сил ЗСУ, з подальшим відпрацюванням на землі штурмових дій та захоплення визначених об’єктів умовного противника.

Для дестабілізації ситуації в Україні та у зв’язку з навчаннями «Об’єднані зусилля-2020» Російська Федерація вдається до інформаційних провокацій та розповсюдження фейків на території України. Тому українські ЗМІ та громадськість повинні бути готові до інформаційних атак та критично сприймати будь-які новини, які стосуються ЗСУ. Про це розповів начальник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник.

«І минулого року, — «вкиди» завжди відбувались. Але зараз військові навчання безпрецедентні як за рівнем, так і за представництвом учасників. Нам відомо, що у Росії є багато проблем під час навчань «Кавказ-2020», і щоб відвести від себе увагу, вони починають потужну кампанію проти України. 

У деяких областях ми вже зафіксували спроби зламу офіційних ресурсів держорганів, крім того, у соцмережах з’являються відверті фейки про наші військові навчання», — зазначив Богдан Сеник.

Також він наголосив, що результати навчань «Об’єднані зусилля-2020» будуть враховані під час реформи військових органів управління

«Одне з головних завдань навчань — це демонстрація готовності України дати відсіч російській агресії і самостійно, і за міжнародної підтримки та здатності протистояти іншим загрозам для нашої держави.

Результати навчань будуть враховані під час реформи військових органів управління. Адже під час цього тренування органи управління розгортаються на пунктах вже в нових J структурах. Тож це можливість перевірити діяльність нової системи управління і є підсумком тих навчань, які здійснювались на всіх рівнях», — наголосив Богдан Сеник.

В межах навчань здійснюється обмін даними про повітряну та наземну обстановку, зокрема з використанням літаків «Авакс» та безпілотних літальних апаратів.

***

Військово-Морські Сили ЗС України беруть участь в активній фазі навчання «Об’єднані зусилля-2020». Про це повідомляє прес-служба ВМС.

Кораблі ВМС виконують практичні завдання в морі під час тривоги. Паралельно, корабельно-катерна група відпрацювала низку тактичних вправ, серед яких виконання бойових артилерійських стрільб по береговим цілям, висадка морського десанту на необладнане узбережжя, ведення мінно-загороджувальних дій, тактичне маневрування в строях та ордерах та відбиття нападу противника в морі.

Також штурмовики Су-25 Повітряних Сил здійснювали авіапідтримку морпіхів, які вели бій за висадку та морським і повітряним шляхами здійснювали нарощування сил на оперативному напрямку. У свою чергу, інший підрозділ морської піхоти, під прикриттям мінометного розрахунку, відпрацював завдання з оборони важливих об’єктів інфраструктури та захоплення і утримання панівних висот від нападу умовного противника.

23 вересня

Стратегічні навчання «Об’єднані зусилля-2020» перейшли в активну фазу. Про це заявив командувач об’єднаних сил Збройних Сил України Сергій Наєв.

За легендою, противник напав на частину території й намагається прорвати оборону об’єднаних військ. Українська армія разом з партнерами повинна відбити напад та відкрити вогонь на ураження. Командування Об’єднаних сил приймає рішення перегрупувати війська на найбільш загрозливі напрямки, їх готують до контратак та рейдів, повідомив Сергій Наєв.

За словами командувача, сьогодні одразу на декількох полігонах підрозділи різних видів і родів військ ЗСУ перевіряли ефективність управлінських рішень. Попередньо Командування об’єднаних сил відпрацювало їх спільно зі штабами угрупувань військ.

***

В рамках навчань військові США дозаправили в повітрі конвертоплани Osprey. Спостерігати за ними могли і жителі столиці — пообіді два конвертоплани пролетіли в небі над Києвом, зокрема над Аркою Дружби народів та Дніпром. Вони прямували вздовж Дніпра на північ, потім розвернулися і взяли курс на південь країни. Про це йдеться на сторінці командування Сил спеціальних операцій ЗСУ у Facebook.

«Наші партнери з 352-го крила спеціальних операцій виконують демонстраційні прольоти над Києвом в рамках двосторонніх українсько-американських навчань Сил спеціальних операцій України та США», — йдеться у дописі. 

Відповідно на своїй сторінці у соцмережі американські партнери подякували українським ССО за чудову вправу. 

«Ми з нетерпінням чекаємо на повернення до подальшої роботи з українськими Силами спецоперацій. Київ прекрасний з неба!», — зазначили в 352-му крилі. 

Оѕргеу — це універсальний засіб транспортування. Він здатний доставити військових до місця виконання завдання і за необхідності евакуювати їх. Крім того, літаки можуть швидко переправляти групи на великі відстані на наднизьких висотах.                                                                                                           

Корабельна тактична група ВМС ЗС України з морпіхами та десантниками сьогодні захоплювала частину узбережжя, окуповане противником. В рамках навчань кораблі пройшли визначеним маршрутом, рейдовий тральщик «Генічеськ» провів їх через заміновану водну ділянку, після чого екіпажі відбили напад ворожих артилерійських катерів. Про це повідомляє АрміяІнформ. 

Перед висадкою морпіхів військовослужбовці провели розвідку та знищили вогневі засоби противника. Військово-Морські Сили також вели вогонь з піхотного озброєння з кораблів та суден по берегових цілях. Після чого до справи взялися морські піхотинці. На транспортних суднах та швидкісних катерах WillardSeaForce підрозділи 35-ї бригади морської піхоти висадилися на берег. На підтримку їм у глиб противника відправився повітряний десант 36-ї бригади. Військовослужбовці зайняли панівну висоту та зуміли утримати берег від нападів умовного противника.

Всі практичні дії морської піхоти відпрацьовували військовослужбовці строкової служби. Вчили їх контрактники та офіцери, які здобули досвід у боях на Сході України.                                                              
У Миколаївській області відбулись бригадні навчання окремої механізованої бригади. Учасники штурмували населені пункти, наступали з ходу на непідготовлену оборону, атакували передній край противника. Військовослужбовці вели бій за ротні опорні пункти на першій позиції. До них підключився повітряний десант зі складу окремої механізованої бригади.

У Херсонській області британські та українські десантники захоплювали плацдарм, форсували водні перешкоди на всіх видах десантно-переправних засобів, долали їх по понтонному мосту.

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак зазначив «Об’єднані зусилля — 2020» за своїм розмахом, складом сил та засобів і залученням наших партнерів є унікальним. Це демонстрація взаємосумісності між силами і засобами як ЗС України, так і з членами НАТО. 

«Україна — єдина країна в сучасній Європі, що має успішний досвід протидії збройній агресії РФ. Це, зокрема, стало можливим завдяки допомозі наших партнерів. Підтримка і солідарність з нашою державою всього цивілізованого світу вкрай важливі, адже українське військо захищає не тільки Україну, а й Європу», сказав головнокомандувач.

***
А в Росії все вчаться наступати. В рамках «Кавказ-2020» на полігоні Прудбой росіяни провели артпідготовку перед наступом мотострілкових і танкових підрозділів. Повідомляє пресслужба Міністерства оборони Росії. 

Гаубиці «Мста-СМ2» завдали удару по важливих об'єктах оборони противника та по бойовій техніці у той момент, коли ворожі сили перебували на марші. Тобто російські військові вчилися стріляли у свого противника, коли він перебував на марші. Стрільба велася по цілях малих розмірів, які знаходилися в понад 15 кілометрах від озброєння. Наступним вогневим ударом російські артилеристи знищили опорні пункти свого ворога. 

В акваторії Чорного моря навчається морська авіація Чорноморського флоту РФ. Там росіяни відпрацьовували доставку боєприпасів і продовольства на бойові кораблі, які здійснюють перехід морем і стоять на якорі. Екіпаж патрульного корабля "Василь Биков" спільно з льотчиками відпрацював прийом-передачу вантажів, йдеться у повідомленні. 

В рамках навчань "Кавказ-2020" завдання в морі виконують понад 20 кораблів і катерів флоту, в тому числі: флагман Чорноморського флоту гвардійський ракетний крейсер "Москва", сторожовий корабель "Питлівий", малі ракетні кораблі "Вишній Волочек"" і "Орехово-Зуєво ", великі десантні кораблі" Цезар Куніков ","Азов" і "Новочеркаськ ", ракетні катери "Набережні Челни"," Івановець "," Волинь "і" Р-60 ", а також ракетний корабель на повітряній подушці "Самум". Корабельні і берегові з'єднання, авіація флоту вчаться завдавати удар по морських, берегових і повітряних цілях противника.

22 вересня

На одному з полігонів на півдні України проходять бригадні тактичні навчання з бойовою стрільбою. Військові США та Канади як посередники працюватимуть у штабах батальйонів та дивізіонів бригади. Військовослужбовці цього підрозділу вже проходили підготовку за стандартами НАТО у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки два роки тому.

Нині ж під час тактичних навчань представники JMTG-U працюватимуть безпосередньо у підрозділах бригади, щоб подивитися, як впроваджуються стандарти НАТО на рівні рота-батальйон-бригада.

Додам, об”єднана багатонаціональна група з підготовки — Україна діє з весни 2015 року. На сьогодні до її складу входять понад 300 військовослужбовців з 6 країн. Основу становлять військові Сполучених Штатів Америки та Канади, решта — представники Литовської Республіки, Польщі, Данії та Швеції.

***

Українські та британські десантники відпрацювали тактичні дії в місті та лісостеповій місцевості. Про це повідомили у прес-службі Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Маневри тривають на одному із полігонів Миколаївщини. Військовослужбовці покращують вогневу, тактичну, повітрянодесантну, інженерну підготовку, відпрацьовують тактичну медицину та водіння бойових машин.

Детальніше про це розповів наш військовий кореспондент Олексій Бобовніков, який перебуває разом з десантниками:

"Я знаходжусь разом з 80 десантно-штурмовою бригадою. В рамках навчань вони проходять спільні тренування з британськими десантниками, які висадилися у них на полігоні. Це була десантна рота, яка за замислами цих навчань увійшла у склад батальйону тактичної групи від 80-ї бригади. Тобто вони діють як рота у складі українського батальйону разом з українськими десантниками. Після висадки було декілька фаз навчань. Вони ознайомилися з українськими зразками озброєнь та техніки, стріляли з ДШК, їздили на БТР. Після цього їх ознайомили з «Козаками». Британці будуть їздити на «Козаках», а наші десантники — на БТРах. Хоча вони досить часто змінюють один одного по черзі. Тобто йде повна взаємодія.

Після цих підготовчих заходів, спільних навчань у навчальному центрі, військовослужбовці перейшли до рейдових дій – пройшли вже більше 200 км. Десантники продовжують рухатися до мети цих навчань.

Британці  кажуть, що маруновий берет у всіх країнах означає одне і те ж. Інтенсивно йде обмін досвідом. Наші бригади мають великий досвід у боротьбі з російським агресором. А у були британців більше точкові завдання. Тому їм дуже цікаво, що ми можемо їм показати. Нам цікавий їхній досвід, тому що британці продовжують виконувати завдання у складі миротворчих місій по всьому світу.

Вони розповідали про Афганістан, висадки в горах. У нас таких такої місцевості як в Афганістані немає, тому нашим військовим це було дуже цікаво. Окрім бойових частин тут є інженери, і вони цікавляться нашою технікою. Британські спеціалісти поділилися, що під час місії в Афганістані їхній мостоукладальник не скрізь міг пройти, а наша техніка в цьому плані більш пристосована", розповів спецкор.

На узбережжі Азовського моря десантники проводять тренування з бойового злагодження. У режимі реального часу військовослужбовці відпрацьовують взаємодію десантних, танкових підрозділів, артилерії, підрозділів ППО в різних видах загальновійськового бою. Про це повідомляє АрміяInform.

Окрім того йде тренування щодо взаємодії з вертольотами армійської авіації Сухопутних військ та літаками тактичної авіації Повітряних Сил. Підрозділи також облаштовували позиції та відпрацьовували маскування. А також посилили заходи з повітряної та наземної розвідки.

Як відзначив командир окремої бригади ДШВ, основна мета тренувань — перевірити рівень злагодженості та мобільність різних підрозділів у складних ситуаціях. А також удосконалити процес управління підпорядкованими підрозділами.

***

ССО України та США з відпрацювали спуски по фастропам та перекидання сил швидкого реагування. Про це йдеться на сторінці Командування Сил спеціальних операцій ЗС України у Фейсбук.

На полігоні 8 полк спеціального призначення ССО спільно з партнерами зі Special Operations Wing відпрацьовували завдання по легенді українсько-американських навчань "Fiction Urchin". Вони розпочались 17 вересня на території України. Подробиці в ефірі Армія FМ розповів речник Сил спеціальних операцій ЗС України Олексій Нікіфоров:

"Декілька днів тривають двосторонні українсько-американські навчання, до яких залучені Сили спеціальних операцій обох країн. Сьогодні американські конвертоплани літали над акваторією Чорного моря та чорноморським побережжям. А вчора одні з підрозділів ССО спеціального призначення виконували завдання на Хмельниччині. Під час цих навчань відпрацьовувалися способи безпарашутного десантування по стропу, елементи виводу груп спеціального призначення та їхня евакуація".

У ході навчань «Кавказ-2020» Росія висадить кілька десантів на полігоні Капустін Яр. Йдеться про військовослужбовців Камишинського окремого гвардійського десантно-штурмового ордена Вітчизняної війни Донського козачого з'єднання.

Сценарій у росіян наступний: Десантуються вони парашутним і посадочним способами, знищать підрозділи умовного противника та триматимуть вигідні рубежі. Після чого заходять основні контрударні угруповання російських військ.

Очікується висадка понад 1000 військовослужбовців з різних з'єднань ВДВ Росії, понад 100 одиниць техніки і понад 50-ти літаків з Військово-космічних сил РФ.

На полігоні Прудбой у Волгоградській області росіяни тренували свої підрозділи РЕБ. Дезорієнтували умовного противника за допомогою комплексів «Борисоглібськ-2», придушували радіочастоти, які використовують “ворожі” безпілотники, а зв'язківці кілька разів міняли точки виходу в радіоефір.

І звісно найбільше брязкає зброєю Росія в акваторії Чорного моря. В рамках навчань «Кавказ-2020» росіяни обстріляли з ракет бойові кораблі умовного противника. Ракетні катери "Івановець"і "Р-60” Чорноморського флоту виконали ракетні стрільби по загону бойових кораблів умовного супротивника у взаємодії з літаками морської авіації та протиповітряної оборони.

У повідомленні говориться, що кораблі завдали удару по мішені двома протикорабельними ракетами «Москіт». Після цього пара фронтових бомбардувальників Су-24 і пара винищувачів Су-30 також виконали удар по мішені.

 

21 вересня

В Україні розпочинаються унікальні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля — 2020». Окрім українських підрозділів, у них беруть участь підрозділи збройних сил країн НАТО, зокрема США і Великобританії. Також залучені військові частини та підрозділи територіальної оборони. Тренуватимуться армійці на всіх військових полігонах України. Навчання покликані підвищити рівень взаємосумісності підрозділів Збройних Сил і країн Альянсу.

"Метою проведення навчань є нарощування оперативних спроможностей органів управління Збройних Сил та інших складових сил оборони. Навчання проводяться на єдиному стратегічному фоні, який наближений до ймовірного характеру розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України",  — розповів начальник Головного управління доктрин та підготовки Генштабу ЗС України Олексій Таран.

***

В "Об'єднаних зусиллях" буде задіяно розвідувальну, винищувальну та бомбардувальну авіацію країн НАТО. Окрім того, очікується масоване застосування частин та підрозділів ракетних військ і артилерії разом з авіацією Повітряних Сил та зенітними ракетними військами. Зокрема, будуть залучені новітні комплекси Нептун, Вільха, безпілотні літальні комплекси Bayraktar.

***

Загалом відпрацьовують спільні завдання повітряно-тактичні групи Сил спеціальних операцій Збройних Сил США в Європі з підрозділами Сил спеціальних операцій ЗСУ.

"17 вересня на Вінничину прибули наші партнери. ССО України разом із ССО США відпрацювали і відпрацьовують надалі завдання на всій території України. Фактично на всіх полігонах", — розповів речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

На Миколаївщині вже десантувалися українські і британські «крилаті піхотинці». Одним із перших був командир 16-ї десантно-штурмової бригади ЗС Великої Британії бригадний генерал Джеймс Мартін. На землі його очікував командувач Десантно-штурмових військ ЗС України генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

Кожен воїн десантувався зі зброєю та спорядженням, боєприпасами, десантним наплічником із усім необхідним майном. Після чого військовослужбовці організували оборону майданчика приземлення, налагоджений зв’язок з вищим керівництвом та українським підрозділом ДШВ.

У рамках Об’єднаних зусиль  2020 розгорнуть систему управління Територіальної оборони України. Буде задіяно понад 7000 резервістів. Під час навчань також відпрацюють різні схеми застосування підрозділів тероборони у взаємодії з іншими силовими відомствами.

"Тут відбуваються збори саме Херсонської бригади тероборони. Це цивільні людини, які в минулому не мали жодного стосунку до війська. Вони склали присягу як резервісти. Зазначу, що всі - місцеві, тож питання Криму в цьому регіоні доволі актуальне", — розповів наш спеціальний кореспондент Єгор Трошкін, що перебуває у Херсонській області.

***

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області тривають українсько-американські навчання «Rapid Trident 2020». Розпочалися вони 17 вересня і є частиною річної національної програми Україна-НАТО. Співкерівники навчань від української та американської сторін – полковник Дмитро Красильников та полковник Майкл Хансен.

Навчання «Rapid Trident» спрямовані на вишкіл українських військовослужбовців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО. З ними працюють інструктори із США, Канади, Великобританії, Литви та Польщі.

Цього року у маневрах візьмуть участь понад 4000 військовослужбовців із 9 країн світу — це Велика Британія, Литва, Німеччина, Данія, Канада, Польща, Румунія, командування НАТО, а також особовий склад LITPOLUKRBRIG — Литовсько-польсько-української бригади імені Костянтина Острозького. Найбільші іноземні контингенти — від армії США. Україну ж представляють військовослужбовці однієї з мотопіхотних бригад оперативного командування «Південь» Сухопутних військ, десантники та ССО. Також є зведений підрозділ, до якого увійшли нацгвардійці, прикордонники та Нацполіція. Завдання із протидії терористичним загрозам відпрацьовуватимуть представники СБУ та Управління держохорони. З цивільних  фахівців долучаться представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Корабельна тактична група ВМС ЗС України приступила до виконання завдань у рамках навчань Об’єднані зусилля 2020. Екіпажі кораблів поповнили необхідні запаси та підготувалися до бою та походу. Тактична група пройшла суднохідним каналом Бузько-Дніпровського лиману, після чого виконала спільне маневрування у морі.

Тренувались й під час якірної стоянки на незахищеному рейді. Уже в темну пору доби військові моряки спустилися на воду, відпрацювали підйом швидкісних моторних човнів, а також зближення та швартування кораблів групи один до одного.

Загалом морська компонента Об’єднаних зусиль відбуватиметься в акваторії Чорного моря. Зокрема, команди кораблів вітчизняного флоту здійснять перехід морем, шукатимуть заміновані водні ділянки та диверсантів під водою, а морський десант висадиться на необладнану ділянку узбережжя.

Водночас розпочалися російські військові навчання «Кавказ-2020». Основні дії відбуватимуться на внутрішніх полігонах Південного військового округу — Прудбой, Ашулук, Капустин Яр, наземних авіаційних полігонах «Арзгірський» і «Копанський». Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони РФ. В акваторіях Чорного і Каспійського морів росіяни розіграють епізоди дій угруповань Чорноморського флоту і Каспійської флотилії, зокрема за участю кораблів військово-морських сил Ірану.

До навчань запрошені військовослужбовці таких країн, як Вірменія, Білорусь, Китай, М'янма і Пакистан, — загалом до 1000 іноземців. Представники Азербайджану, Індонезії, Ірану, Казахстану, Таджикистану та Шрі-Ланки братимуть участь як спостерігачі.

Всього до навчань «Кавказ-2020» залучили близько 80 тисяч людей, 250 танків, 450 БМП і БТР, до 200 артилерійських систем і реактивних систем залпового вогню. Триватимуть вони з 21 по 26 вересня під керівництвом начальника Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації Валерія Герасимова.

Учасники відпрацюють відбиття повітряного нападу, ведення розвідувально-пошукових і оборонних дій. Під час другого етапу росіяни робитимуть акцент на боях на суші, зокрема відпрацюють питання розгортання та ведення територіальної оборони.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Україна уважно слідкує за перебігом російських військових навчань «Кавказ-2020».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток