Оцінка від Григорія Сковороди: «вельми туп»

Оцінка від Григорія Сковороди: «вельми туп»

У дні, коли всі вітають вчителів, не можна не згадати легендарного вчителя і філософа Григорія Сковороду і дізнатись, яку систему оцінювання він використовував!

Образ Григорія Сковороди у багатьох асоціюється з бродячим філософом, з торбою за спиною, проте він не був таким вже аскетом. Мав колекцію срібних годинників, збирав музичні інструменти, цінував іноземні екзотичні продукти.

Будучі викладачем у Харківському колегіумі замість оцінок Сковорода писав: "вельми туп", «тупуватий», "справжнє безглуздя". Розумників же  оцінював званнями: "досить гострий", «зрозумілий», «напевно не зрозумілий».  Всього у Григорія було 12 таких градацій.

Сковорода був вегетаріанцем. Одного разу він побачив сон, в якому люди поїдали один одного, і після того відмовився від м'яса.

Одного разу філософ закохався, що для нього, відомого своїм зневажливим ставленням до жінок, було справжньою трагедією. Скорившись почуттю, він навіть запропонував дівчині вийти за нього заміж. Однак в останній момент втік з-під вівтаря, обравши особисту свободу.

Сковорода знав дату своєї смерті. За сввідченнями поет після обіду викопав собі могилу, потім пішов у кімнату, надів чисту білизну, підклав під голову сумку з власними пожитками і навіки заснув.

Більше слухайте тут: https://soundcloud.com/armyfm/sets/8bl8actkbmfh