Одеські волонтери виготовлять два пересувні спостережні пункти для морської піхоти
Барбершоп і душові на колесах, багі зі старих легковиків – унікальні авто для військових виготовляють одеські волонтери. І це попри поточні ремонти автівок армійців. А нещодавно отримали замовлення від морських піхотинців. Виготовлятимуть для них пересувні командно-спостережні пункти, розповів в ефірі Армія FМ керівник громадської організації «Майстерня незламності» Олександр Гринюк.
Волонтери "Майстерні незламності" з початком повномасштабного вторгнення почали виготовляти різний транспорт для українських захисників. Ідея створити пересувну лазню з’явилася, коли відвідував військові підрозділи, каже керівник організації Олександр Гринюк.
– Коли побачив, якими хлопці повертаються з «нуля», в мене з'явилась думка зробити пересувну лазню. У 2022 році першу таку ми передали хлопцям на Запорозькому напрямку. А щоб вони могли постригтися та бороди підстригти, я вирішив створити барбершоп на колесах.
Щоб створити барбершоп на колесах, знадобився майже місяць і 8 тисяч доларів, ділиться Олександр Гринюк.
– Придбали за три тисячі доларів автобус. На переобладнання і матеріали пішло близько п’яти тисяч. У барбершопі можна стригти одночасно трьох осіб. Коли ми виїздили в Миколаївську область, стригли до 40 осіб за день. Хто має бажання, можуть спільно з нами їхати стригти наших бійців, тому що зараз «барбер» стоїть. А загалом ми готові передати цей «барбер» військовій частині.
Лазні на колесах одеські волонтери виготовляють з автобусів. Вони абсолютно автономні та навіть обладнані пральними машинами, зазначає Олександр Гринюк.
– Лазні робимо з трьох видів автобусів – «Богдан», «Еталон» і ПАЗ. В них одночасно може приймати сауну 6-8 осіб. Троє-четверо за раз можуть прийняти душ, адже на даху два баки, кожен з яких на 200 л води. Якщо не можна під'єднатися до електромережі, а треба попрати речі, вмикається генератор. Для сауни електрики не потрібно, котел на дровах гріє сауну і воду одночасно.
Фото: Укрінформ
Багі для ППО та пункт незламності, облаштований в міському автобусі, теж серед розробок активістів. Пишається кожним винаходом «Майстерні незламності», каже Олександр Гринюк.
– Кожному нашому благі військові давали назву. Коли наш «Цунамі» збив першого шахеда, нам подарували відзнаку. Приємно, що нашу роботу помічають, адже ми свій труд вкладаємо в захист держави. Були випадки, коли з маленьким бюджетом ми переобладнували стареньких «Москвича» чи «Жигулі», встановлювали установки, і ці машини досі працюють на ППО Одещини й збивають «шахедів».
Як розповів Олександр Гринюк, чимало підрозділів Сил оборони користуються мобільними винаходами «Майстерні незламності».
– Морській піхоті постійно допомагаємо. Нещодавно віддали лазню 3-й ОШБр. Нарешті вона доїхала до місця дислокації. У хлопців були дуже тяжкі бої, коли вони виходили до Авдіївки, та нарешті вони її змогли забрати.
Нині команда працює над проєктом для морської піхоти, ділиться Олександр Гринюк.
– Робимо дуже цікавий проєкт: два пересувні командні спостережні пункти для наших морських піхотинців. Передамо один, потім збиратимемо кошти на другий.
Нині майстерні дуже бракує рук, бідкається Олександр Гринюк.
– Оскільки в мене є ще основна робота, я своїм хлопцям допомагаю тільки у вихідні. А два хлопці працюють щоденно з раннього ранку до пізньої ночі. Вони не бачать своїх сімей. Я їм кажу, що зараз головне – перемога. А коли закінчиться війна, я вам організую відпочинок навіть за кордоном.
За словами Олександра, не відмовляють армійцям також у ремонті авто.
– Приїздять військові з усіх напрямків, зокрема з Донеччини. За 2-3 дні ми машину зробимо, і хлопці далі їдуть на службу. Стараємося встигнути і з проєктами, і капітально відремонтувати машини наших хлопців.
Дізнатися, як підтримати ініціативи «Майстерню незламності» та задонатити, можна на сторінках організації у фейсбуку та інстаграмі.