"Одні поети пишуть про минуле, інші - про майбутнє. Так от я пишу трошки наперед", - доброволець Олексій Бик

04.10.2017
"Одні поети пишуть про минуле, інші - про майбутнє. Так от я пишу трошки наперед", - доброволець Олексій Бик

В гостях "Ранкової Кави" бард, військовий та поет Олексій Бик, а також лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк. Разом із "Нашим Форматом" вони вирішили подарувати на фронт 1000 альбомів "Пісні Війни".

- Ви разом співали пісню у проекті "Пісні Війни"?

Сергій Василюк: Автор пісні - Олекса Бик, нам було найпростіше записати пісню в тандемі, бо Олекса досвідчений бард, виступав на багатьох заходах. Він вміє грати на дванадцятиструнній гітарі. 

Олексій Бик: Ми записали пісню за 4 години, дві партій вокалу. Це дуже швидко. Фактично за півтора місяці ми зробили цю пісню. Вона буа написана у 2014 році, я зазвичай не фіксую ці речі. Для мене це вторинне, пам'ятаю тільки приблизно. Музика з'явилась пізніше. Називається вона "Янголи у камуфляжі". В альбомі автори-виконавці, які мають стосунок до війни, разом із зірками виконують різні пісні. Цей альбом нарешті побачив світ і перша тисяча відправляється як подарунок на фронт. Через Генштаб ми передамо їх в АТО.

- Коли бійці дочекаються дисків?

Олексій Бик: Це питання до Генштабу. Ми в міру можливостей, виступаючи в зоні бойових дій, особисто я проведу там певний час після Покрови, ми передаємо книжки, диски та інші подарунки.

Сергій Василюк: Цей проект створений нашою попестрою, волонтеркою Галиною Гузьо зі Львова. Чим більше нам безпосередньо дадуть дисків, тим швидше вони потраплять на фронт. Ми бачимо стрімке вдосконалення логістики просвітницької діяльності в армії. 

- В 2014 році Ви були добровольцем. Можете розказати про цей період?

Олексій Бик: Цей період був досить складний. Поєднувалось піднесення і розчарування. піднесення, бо був Майдан, це було піднесення, спроба революції, він дав нам неймовірну перемогу такою дорогою ціною, що здавалось, немає нічого неможливого! Якби не ворог, який ступив на нашу землю... Як би це пафосно це не звучало. А розчарування, бо ти майже торкнувся рукою перемоги - і вона вислизнула. Все тільки починається насправді. Народились такі рядки, які поєднують і Майдан, і війну. Все, що відбувається, здається тобі найгіршим у твоєму житті, але стається щось таке, що перекреслює твої наївні вірування, що відбувається щось погане. Це дивний період, зрештою, на початку літа, я зібрав речі, звільнився з роботи, де працював журналістом на Главкомі, головний редактор була шокована. Я не мав сили сидіти в Києві, придбав через "Повернись живим" броник, каску, форму і поїхав до Яроша. На той момент пісня вже була написана. Я завжди жартую, що поети діляться на дві категорії: одні пишуть про минуле, інші - про майбутнє. Так от я пишу трошки наперед. Наприклад, пісня "Добровольці Божої чоти" була написана у 2012 році і ніщо не вказувало на те, що все збудеться так швидко. Взагалі не було зрозуміло, про що вона. Але є відео, де я її виконую.


- Сергію, як ти оцінив цю пісню спочатку?

Сергій Василюк: Я відкрив для себе творчість Олекси Бика через пісню "Добровольці", потім ми бачиись у Холодному Ярі, він заспівав пісню, я її фанат. Навіть думав її записати. "Янголи в камуфляжі" з першого разу не зайшли, а зараз не виходять з голови по півтори доби. Є додаткова назва цієї пісні "Смерть барабанщика". Бо ритм дуже складний.

Олексій Бик: Я до того грав з гуртом, барабанщик вирішив її стукати і сказав, що грати не буде. Там дуже складний ритм, його неможливо просто так підтримувати. І тому ми відмовились її виконувати вживу саме з цих міркувань. 

Сергій Василюк: Послухайте її сьогодні, пісня має свою родзинку за рахунок мелодії. Вона не виходитиме з голови до завтра.

- Ми додзвонились до Галини Гузьо, авторки ідеї "Пісень Війни". Як народилась ідея цього проекту?

Галина Гузьо: Я називаю цей проект масштабним, бо робота до сьогодні тривала півтора роки. Сьогодні буде унікальна подія: ви першими триматимете в руках ці диски, бо навіть я, авторка проекту, не бачила їх вживу. Першу тисячу ми вирішили передати саме військовим, подарунком до Дня захисника України. Ті пісні, всі 15, робились з великою любов'ю. Це понад тридцять авторів - воїни, автори пісень і професійні артисти. 

Всі дуже щиро попрацювали дутом. Про ідею дуже довго говорити, важливіше говорити про результат. Ми шукали пісні, формували дуети, шукали професійну студію. І сьогодні ми маємо диск який вийшов п'ятитисячним тиражем у видавництвві "Наш Формат", тираж 5000. У академії сухопутніх військ у Львові ми робитимемо великий концерт з усіма, хто брав участь. Пісні буде виконано наживо. 14 і 15 жовтня можна буде подивитись у ефірі ТРК "Львів", канал доступний у мережі. 

Скоро ми викладемо у вільний доступ всі мінуси. До нас звертаються зі шкіл, з музичних гуртів тощо, тому ми вирішили безкоштовно надати їм можливість співати.

- Такої кількості гостей у нас давно не було! Сьогодні у студії "Ранкової Кави" - поет і доброволець Олексій Бик, лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк, представник Генерального штабу Володимир Матвійчук та представник "Нашого Формату Олександр Дубиківський. 
Олександре, як швидко ви погодились?

Олександр Дубиківський: орієнтовно рік тому до нас звернулась Галя Гузьо, ми одразу відгукнулись, бо допомога армії і державі - це першочергово для всіх нас. 

- А коли до Вас звернулись з пропозицією передати диски на схід?

Володимир Матвійчук: Пропозиція поступила приблизно в першій декаді вересня, тоді, коли робота з дисками підходила до кінця. Приємно, що ми встигнемо розповсюдити до Дня захисника України. Зробити такий подарунок. Сьогодні вони вже відправляться на фронт. Вони поїдуть на Схід, на батальйони в першу чергу. 
 

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток