Зараз в ефірі:

Одна з найкращих українських страв

06.07.2020
Одна з найкращих українських страв

Страва, без якої годі уявити українську кухню, — борщ. Його подають у ресторанах, а кожна господиня має власні секрети, як зробити страву особливою. У різні часи борщ готували за різними рецептами. Він міг відрізнятися регіонально, від села до села. З початком війни волонтери навіть виготовляли сухий борщ для наших воїнів. Якщо ж ви любите його так, як любимо ми, ця програма обов’язково стане вам у пригоді! На кулінарне чергування заступили Ірина Зінчук і президент асоціації шеф-кухарів України Ігор Брагін і взялися готувати сучасний український борщ.

 

Борщ є невід’ємною частиною української гастрономічної культури, хоча його різновиди трапляються і в польській, і в білоруській, і в литовській кухні. Перші згадки про цю страву припадають ще на час Київської Русі в XIV столітті. Слово "борщ" походить від старослов'янського "б'рщь" (буряк). Цей овоч є обов'язковою складовою частиною всіх борщів, бо дає смак і забарвлення. У давні часи м'ясо у борщ клали лише на великі свята. Борщ готували з капустою, буряком, морквою, петрушкою, картопля з’явилася пізніше. До страви додавали як буряк, так і буряковий квас, у визначні дні приправляли сметаною. Трохи пізніше для смакоти почали нарізати сальце, а після вдалих походів козаків на столі з’явився часник та різноманіття спецій.

З 2014 року волонтери з різних регіонів країни розпочали активно виготовляти сухий борщ і доправляти його на фронт. За відгуками українських бійців, він зовсім не поступався тому, який би готували в домашніх умовах.                                                         

Ігор Брагін вчить готувати пісний борщ у сучасній інтерпретації.

Насамперед слід зварити овочевий бульйон. Для цього беріть моркву, цибулю, корені селери та імбиру. Обов’язково посоліть бульйон і варіть його протягом 30 хвилин. Після цього зніміть із вогню, накрийте кришкою та дайте настоятися ще пів години. Відцідіть. Овочі вже не знадобляться, а от чистий бульйон повертайте на плиту. Наріжте картоплю дрібними кубиками, капусту — нашинкуйте. Буряк подрібніть соломкою і протушкуйте  з дрібкою цукру та бальзамічним оцтом. Готуйте буряк протягом 40 хвилин, а тоді додайте до нього консервовані помідори Пелаті або ж свіжі бланшовані помідори, подрібнені за допомогою блендера. У киплячий бульйон помістіть картоплю, коли закипить — додайте капусту, бурякову заправку, пізніше — болгарський перець, за ним бланшовані нарізані помідори, після цього — подрібнений часник. Додайте порізані шампіньйони та за декілька хвилин забирайте з вогню. Дайте борщу постояти 30 хвилин. Подавайте зі сметаною!

Щоб приготувати пісний український борщ у сучасній інтерпретації Ігоря Брагіна, візьміть:

Для бульйону

4,5 л води

120 г помідорів

80 г кореня селери

80 г моркви

60 г цибулі

10 г часнику

25 г імбиру

40 г грибів

30 г солі

40 г петрушки

5 г лаврового листя

Для борщу

100 г моркви

130 г цибулі

200 г картоплі

300 г буряка

400 г капусти

130 г болгарського перцю

15 г часнику

200 г помідорів

350 г відвареної квасолі

60 г петрушки

40 г винного оцту

60 г цукру

70 г олії

350 г томатів Пелаті

4 г паприки

Готуйте з нами, бо все смакує краще з Армія FM! Більше цікавих рецептів шукайте на нашому сайті в розділі «Наряд на кухню».

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток