Зараз в ефірі:

Офіцер ЗС Великобританії: Нам за честь допомагати Україні на її шляху до миру та процвітання

11.05.2020
Офіцер ЗС Великобританії: Нам за честь допомагати Україні на її шляху до миру та процвітання

У програмі «Мілітарі навігатор» офіцер відділу підготовки за напрямом ВМС операції «Орбітал» Бен Морган розповів про особливості підготовки вітчизняних підрозділів ВМС в рамках британської військової місії в Україні.

 

 

 

 

 

Ірина Зінчук: На Вашу думку, чому для України важливо мати сильний флот?

Бен Морган: Ви воюєте на сході вашої країни. Це сухопутна війна, і багато людей забувають, що в України є флот. А він дуже важливий компонент Збройних сил. Україна справді морська держава, адже має узбережжя Чорного та Азовського морів. Ви сполучені через море з Грузією, Туреччиною, Молдовою, Румунією та Болгарією. А ВМС відіграють важливу роль у налагодженні морської безпеки. Саме ВМС захистять Україну з моря, українські моряки дають можливість почуватися безпечно людям, які живуть, наприклад, в Одесі, Ізмаїлі, Маріуполі чи Бердянську, вони захистять економічні та торгові зв’язки. 

Ірина Зінчук: Як готуєте українських військових моряків?

Бен Морган: Така підготовка розпочалася торік  у червні  з навігації і боротьби за живучість. Цей пілотний проєкт тривав два тижні. Далі ми розширювали спектр. Звичайно, навігація і боротьба за живучість і надалі в програмі навчання, адже дозволяють якісніше запроваджувати стандарти НАТО. Не забуваймо і про масштабні тренування «Сі Бриз», які щороку стартують в Україні в липні. Тисячі моряків беруть у них участь, залучаються як українські, так і судна країн-членів Альянсу. Це приклад, як українські моряки можуть виконувати завдання  спільно з іноземними колегами.  І  потрібно чітко розуміти, як здійснюється навігація НАТО, як ведеться морський бій. Цьому ми навчаємо українських колег в контексті операції Орбітал. Є план убезпечення Чорноморського регіону. Згідно з ним, ми допомагаємо українцям в оперативному плануванні, логістиці операцій, працюємо  з водолазами. Тобто ділимось досвідом у питаннях підвищення військово-морських спроможностей з особовим складом українських ВМС. США допомагають зі спорядженням, передають катери типу Айленд. Ми навчаємо особовий склад вміло  ними оперувати, якісно використовувати обладнання. Наші ВМС  невеликі за чисельністю, і часом проблематично привезти потрібного спеціаліста, через завантаженість, але ми робимо все можливе. Допомагають також Данія, Канада, Швеція. Міжнародне партнерство дуже важливе для нас. І операція Орбітал — це  масштабний проєкт.

Ірина Зінчук: Яка остаточна мета операції Орбітал?

Бен Морган: Якби моя воля, все життя працював з українцями. Це справді хороші люди.  А якщо говорити про операцію в межах ВМС ЗС України, то ми хочемо допомогти вашому флоту забезпечити морську безпеку для України. І діємо відповідно до планів ЗС України. Досягнувши цього, я думаю, з’являться нові завдання і напрями роботи. У ВМС є стратегічний план розвитку, там розписано, чого необхідно досягти і в які терміни. Операція Орбітал триватиме щонайменше до 2023 року, це вказано в наших керівних документах. 

Ірина Зінчук: Чи багато військових з Великої Британії залучено до операції Орбітал?

Бен Морган: Зазвичай кілька десятків людей працюють в Києві. Тут ми здійснюємо планування. А решта - на місцях тренувань. Це інструктори, які взаємодіють безпосередньо з українськими бійцями. Їх чимало, відповідно до завдань місії.

Ірина Зінчук: Особисто Ви в Україні майже рік. Вже встигли чимало попрацювати з нашими воїнами. Як оцінюєте співпрацю з українськими військовими?

Бен Морган: Завжди важко давати оцінку своїм діям. Чимало роботи зроблено, багато ще попереду. Але я б поставив оцінку 10 з 12. Співпраця чудова, але завжди є до чого прагнути.

Ірина Зінчук: В Україні триває війна, чи всі ваші колеги хотіли потрапити сюди, чи вистачає охочих їхати?

Бен Морган: Протягом останніх двадцяти років британські військові беруть учать у воєнних діях в Іраку, Афганістані, а також місцевих конфліктах у Північній Ірландії, тому вони не осторонь небезпечних місць та територій. Це наша робота — бути там, де нас потребують люди. Україна робить все можливе і забезпечує мир поза зоною бойових дій на сході. І потрібно віддати належне, люди на мирній території вашої держави почуваються в безпеці. Я був в Маріуполі і Бердянську і бачив, що люди там живуть спокійно. Щодо британських військових, вони прагнуть сюди приїхати, задоволені своєю роботою тут і захоплюються вашою країною. Сюди приїздять наші моряки, інструктори, військові різних звань і їм за честь ділитися з українськими воїнами знаннями. А ще саме тут вони набувають унікального досвіду, спілкуючись з бойовими військовими.

Ірина Зінчук: Що б ви побажали українським воїнам, хлопцям та дівчатам, які зараз боронять Україну?

Бен Морган: Ми пліч-о-пліч з вами. Робимо все можливе, щоб допомогти, навчити новому. Український народ страждав сотні років. Зараз країна заслуговує на краще, і саме за це воюють ваші солдати в ООС. Це честь допомагати Україні на її шляху до миру та процвітання. Ми прагнемо, щоб ви поверталися з передової живими та неушкодженими. Поважаємо та захоплюємося мужністю українських військових — людей, які щодня наражаються на небезпеку, щоб захистити свою землю! Слава Україні!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток