Офіцер ЗСУ Андрій Тюренков: «Авіація для романтиків - це любов, небо і захист повітряного кордону»

Офіцер ЗСУ Андрій Тюренков: «Авіація для романтиків - це любов, небо і захист повітряного кордону»

Армія ФМ» в гостях у 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації у Луцьку. Із в.о. заступника командира бригади з морально-психологічного забезпечення Андрієм Тюренковим говоримо про службу в авіації, Луцький військовий аеродром та польоти «кримської» бригади.

 

 

 

 

Андрій Давидов: Розкажіть трохи про початок служби?

Андрій Тюренков: Служба розпочалась у цій бригаді в 2015 році. Я обійняв посаду заступника командира роти охорони з морально-психологічного забезпечення (далі МПЗ), а згодом пішов на підвищення в управління бригади. Був три роки офіцером відділення з МПЗ, а зараз моя штатна посада – старший офіцер відділення з МПЗ  бригади.

Андрій Давидов: Ви розпочинали у Миколаєві. Тоді ця бригада вже рік як базувалася там. Яка була атмосфера на той час?

Андрій Тюренков: Бригада базувалася на аеродромі Кульбакине — великий військовий аеродром на південно-східній околиці Миколаєва. Там було спільне базування з 299-ю бригадою тактичної авіації і 10-ю морською авіаційною бригадою. Умови були нормальні. Проблем щодо спільного базування не виникало. Наша бригада виконувала свої завдання за призначенням протягом 4 років, доки нас не перебазували до Луцька наприкінці липня 2018 року.

Андрій Давидов: Якщо порівнювати бази Миколаєва та Луцька, яка більше припала до душі?

Андрій Тюренков: Аеродром у Луцьку до того часу активно не використовувався, проте вважається одним із найкращих в Україні. Тут досить довга злітна смуга, вона може приймати літаки різних типів. І найголовніше - це свій аеродром. Ми тут господарі. Здається, що це наша рідна домівка.

Андрій Давидов: Із 2004 року тут не літали літаки, правильно?

Андрій Тюренков: Так. Це був аеродром, де базувалася авіаційна комендатура. Вона приймала літаки, але постійного активного використання аеродрому не було. Матеріальна база збереглася досить непогано, бо стояв тут бомбардувальний полк, тож раніше тут літали.

Андрій Давидов: Чи є реальна потреба в контрактниках?

Андрій Тюренков: Бракує фахівців авіаційних спеціальностей, інженерно-технічних, підрозділів забезпечення, а також водіїв певних категорій. У нас же не прості вантажівки. Спеціальні машини на озброєнні, які безпосередньо беруть участь в обслуговуванні техніки, її підготовці до використання. Треба фахівців, які не тільки будуть керувати машиною, а й спеціальним обладнанням, щоб здійснювати певні роботи на літаку.  Зазвичай контрактники, які йдуть до нас, місцеві. Люди хочуть служити біля свого дому.

Андрій Давидов: Чим відрізняється служба у Сухопутних військах від служби в Повітряних силах? Кого вона може привабити?

Андрій Тюренков: Передусім романтиків. Авіація – це романтика, любов, небо. Завдання Сухопутних військ суттєво відрізняються. Але спільне наше завдання – захист держави. Авіація захищає саме повітряні кордони.

Андрій Давидов: Як відбуваються польоти?

Андрій Тюренков: Польоти - це дуже цікаво. Вони відбуваються у нас активно. Підготовка до польотів має свої особливості. І відбувається за напрямами: інженерно-технічна, тилова, морально-психологічна і так далі. Тобто до польотів готують заздалегідь і комплексно.

Андрій Давидов: Як змінилася підготовка з 2014 року з урахуванням бойових дій на сході України?

Андрій Тюренков: З 2014 року авіація не застосовується. Приходять у нашу військову частину здебільшого випускники Харківського Національного університету Повітряних сил підготовленими фахівцями. У листопаді вони прийшли вже з певним нальотом. Тож висновок, що командування Збройних сил ставить акцент на підготовку льотного складу. Випускники вже готові до виконання завдань за призначенням. Молоді лейтенанти - потенційно підготовлені льотчики, які в змозі самостійно використовувати літак і вести на ньому бойові дії.

Андрій Давидов: У 2018 році бригаду передислоковано до Луцька. Чи допомагала вам облаштовуватись місцева влада?

Андрій Тюренков: Були нюанси. Загалом і офіцери структури МПЗ, і керівництво частини співпрацювали з органами місцевої влади, аби забезпечити наших військовослужбовців усім необхідним. Зокрема, щодо облаштування сімей військових. Нині всі діти забезпечені місцями у садочках та школах.

Андрій Давидов: Чи проводять для школярів патріотичні уроки?

Андрій Тюренков: Щодо військово-патріотичного виховання молоді ми працюємо. Проводимо уроки мужності і намагаємося виховувати дітей правильно, аби вони знали, хто такі військові і які в них завдання.