Зараз в ефірі:

ОФІЦЕР 10 ОГШБР: ВІЗЬМЕМО ПЛАТУ З ВОРОГА ПО НАЙДОРОЖЧІЙ ЦІНІ

23.01.2019
ОФІЦЕР 10 ОГШБР: ВІЗЬМЕМО ПЛАТУ З ВОРОГА ПО НАЙДОРОЖЧІЙ ЦІНІ

На заключний третій ефір з 10 гірсько-штурмової бригади у виїзну студію Армія ФМ завітав начальник командного пункту бригади підполковник Гусинський В’ячеслав В’ячеславович.

 

 

 

 

Андрій Давидов: Як довго ви на цій посаді?

В’ячеслав Гусинський: Я кадровий військовий. Вже майже двадцять років на службі. Після закінчення школи відразу вирішив стати військовим. Вступив у Подільську Державну академію інженерних військ, яка на той час знаходилась у місті Могилів-Подільський. В 10 ОГШБ я з травня 2016 року. На такій самій посаді я перебував на попередньому місці служби в 93 ОМБР, яка дислокується в Дніпропетровської області.

Андрій Давидов: Після закінчення навчального закладу, куди були направленні для проходження військової служби?

В’ячеслав Гусинський: Я закінчив інститут по спеціальності «застосування інженерних підрозділів по знешкодженню вибухо небезпечних предметів». По розподілу потрапив служити в 12 інженерний полк. Який зараз називається 12 інженерний оперативний полк забезпечення. Там проходив службу на командних посадах інженерного профілю. Займався розмінуванням складів, арсеналів. Був у 2004 році в Новобогданівці.

Андрій Давидов: У чому полягала складність розмінування?

В’ячеслав Гусинський: Складність полягала у тому що після вибуху боєприпасів на певній території була велика кількість вибухо-небезпечних предметів. Це були такі вибухо-небезпечні предмети, які потрібно було знешкоджувати на місці. Ми там працювали на свій страх і ризик. Наскільки мені відомо розмінування тих територій проводилось за рахунок служби надзвичайних  ситуацій. І данні боєприпаси, які пролежали там два роки, під впливом атмосфери вибухали самі по собі.

Далі проходив службу в частинах, де ми займались бойовою роботою тільки на полігонах. Я особисто не виїжджав на миротворчі операції, але мої знайомі брали у них участь. І уже від них ми переймали досвід.

Андрій Давидов: Тепер 2014 рік, початок війни. Розкажіть, де вас застала війна?

В’ячеслав Гусинський: Як кожен військовослужбовець, офіцер це є людина кар’єрист. Я бажав вирости над собою, здобути знання, навички і у подальшому проходити службу на більш вагомих посадах. На той момент я був слухачем Національного університету оборони імені Івана Черняховського. У зв’язку з подіями у нас був прискорений випуск. По розподілу був направлений в 93 ОМБР.

Андрій Давидов: Чим там ви там займались і на якій посаді?

В’ячеслав Гусинський: Я потрапив на таку саму посаду «Начальник бойового пункту». Десь через рік по розподілу командира бргади виконував обов’язки командира бригади в черкаському пункті постійної дислокації. Там на полігоні проходило бойове злагодження10 ОГШБ . Там я і познайомився з командним складом 10 ОГШБ. Після чого виявив бажання проходити службу у цьому підрозділі.

Андрій Давидов: Розкажіть докладніше про вашу посаду, що це і для чого?

В’ячеслав Гусинський: Командний пункт займається реалізацією всіх наказів командира. Контролює та супроводжує їх виконання. А також займається організацією оперативного чергування та бойової служби. Узагальненням  інформації та подачі її командиру, для того щоб він міг прийняти правильні рішення наступних дій.

Андрій Давидов: Можна сказати що ви акумулюєте всю інформацію в батальйонах і передаєте її командиру?

В’ячеслав Гусинський: Не тільки в батальйонах. У всіх підрозділах по всіх напрямках діяльності. І видаємо цю інформацію як командиру бригади так і вище по вертикалі.

Андрій Давидов: Як відбувається цей пороцес?

В’ячеслав Гусинський: У командних пунктах є відповідні органи управління, засоби зв’язку, які у взаємодії виконують дану функцію. Звісно є у нас новітні засоби зв’язку, які дозволяють через супутник вести управління підрозділами.

Андрій Давидов: Є така інформація, що улітку 2018 року проводились тактичні навчання на яких бригада долала водні перешкоди. А саме через Дніпро, це так?

В’ячеслав Гусинський: В червні місяці бригада після завершення двосторонніх командно-штабних навчань з практичним застосувань підрозділів, на той час ще 128 гірсько-піхотною бригадою. Після навчань, на яких був присутній особисто Начальник Генерального штабу, ним була дана ввідна, що один із батальйонів залізницею повинен перемістився в задану точку. Після чого переправитися через Дніпро в районі Канівського водосховища.

Андрій Давидов: Там відстань приблизно два кілометри. Я так розумію ви переправлялись разом із технікою?

В’ячеслав Гусинський: Разом із засобами підсилення та у повному складі. Окремий гірсько-штурмовий батальйон, а саме 109, здійснював цей захід. Оскільки бригада не має засобів для переправи нам був наданий понтонний полк з допомогою якого ми здійснювали переправу. Далі ми зробили переміщення, захопили плацдарм, виконали умови навчання і перемістились на місце виконання бойового завдання. На Донбас. 

Андрій Давидов: У 2018 році бригада була визнана найкращою в оперативному командуванні «Захід». Вірно?

В’ячеслав Гусинський: Так це правда. За наші показники у виконанні поставлених завдань. І я впевнений, що завдяки тим зусиллям, які ми прикладаємо у роботі - ми будем визнані найкращими і у командуванні сухопутних військ і вцілому Збройних силах України.

Андрій Давидов: А що ви можете сказати про бойовий прапор бригади? На що він впливає?

В’ячеслав Гусинський: Якщо є знамено то є відповідний підрозділ якщо його нема то й підрозділ розформовують. Він дозволяє бригаді існувати і це є почесне знамено бригади.

Андрій Давидов: Ви чули гімн бригади, які враження?

Гусинський В’ячеслав: Так звісно! Хороша композиція гурту «Kozak System», яку вони присвятили нам. Як вони співають: «Хлопці-Едельвейси йдуть, з ворога плату брати». Візьмемо плату по найдорожчій ціні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток