Olya Jaya презентувала пісню "Спи спокійно" на Армія FM

Olya Jaya презентувала пісню "Спи спокійно" на Армія FM

Українська співачка, авторка пісень та учасниця 4 сезону телешоу «Супермама» Olya Jaya розповіла про роботу над піснею, в якій йдеться про нездорові стосунки між чоловіком і жінкою та чому не варто терпіти, руйнуючи себе.

 

 

 


 

Нікіта Гросс: Олю, коли почали проявлятися твої творчі здібності?

Оля Джая: Важко згадати, коли вирішила, що буду співати чи писати. Я почала читати в 5 років, і відтоді у мене постійно якісь ідеї та сценарії в голові. Спочатку писала щось на зразок оповідань, а потім почала і віршувати. Тож всі тексти пишу самостійно. Як виняток, співавтором кількох пісень є Юля Шешуряк.

Анастасія Сіроговська: Чи є лейтмотив у піснях «Спи спокійно» та «Стій і дивись»?

Оля Джая: «Спи спокійно» я написала 10 років тому, ще коли була вагітна дочкою. Увесь цей час були спроби випустити пісню, були різні аранжування, але це не потрапляло в мішень. «Спи спокійно» - це пісня про момент, коли ти ще романтизуєш токсичні стосунки, в яких тобі не дуже добре, але вже за крок до того, щоб піти і вибрати себе. А «Стій і дивись» - це вже про зроблений вибір, коли ти вже пішла і пізно щось змінювати. Залишається тільки востаннє поглянути на попелище.

Анастасія Сіроговська: А чи є пісня не про погане, що переросло в хороше, а повністю із сонячним настроєм?

Оля Джая: Так, нещодавно записала. Написана вона була 6 років тому, коли я уявляла, які стосунки хочу мати. Це фантазія про те, як ми зустрінемось, що скажемо одне одному, що я відчую. Я зростала в неповній сім’ї та не бачила, якими мають бути здорові стосунки, тому намалювала собі бажаний образ.

Анастасія Сіроговська: Як довго виношуєш ідею пісні?

Оля Джая: Пишуться вони швидко, а от на запис потрібно чимало часу, бо все залежить від фінансів і потрібного аранжування. Буває, приносиш на студію пісню і хочеш, щоб вона звучала, як в тебе в голові, а інша людина не відчуває твого настрою. І ніби все чудово записано, але тобі не підходить. Зі «Спи спокійно» так дуже довго було.

Анастасія Сіроговська: Олю, як були створені візуальні заставки до пісень «Спи спокійно» та «Стій і дивись»?

Оля Джая: У «Спи спокійно» дівчина начебто сумна, але збоку сяє світло. Навіть якщо в неї заплющені очі, навіть якщо вона перебуває в поганих обставинах, це світло завжди сяє в неї всередині. А в «Стій і дивись» зображена жінка, у якої зламані крила. Вона прощається з минулим, а значить має якусь частину від себе відрізати, а це непросто.

Анастасія Сіроговська: Чому варто послухати цю пісню?

Оля Джая: Щоб отримати імпульс і зрозуміти, що пора закінчувати, йти з хворих стосунків і обирати себе.

Анастасія Сіроговська: Я знаю, що ти багато подорожуєш і вже багато побачила. В якій країні найкомфортніше?

Оля Джая: Є країни із гарною природою і комфортним життям, зокрема це Франція та Італія, але по відчуттях мені завжди краще в Україні. У мене були можливості переїхати за кордон, але всі дороги ведуть додому.