Зараз в ефірі:

Оновлення правової бази щодо проходження військової служби у ЗСУ

19.04.2022
Оновлення правової бази щодо проходження військової служби у ЗСУ

Про оновлення нормативно-правових актів, які стосуються оборонної сфери, зокрема указ Президента Про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України в ефірі передачі Юридичний вісник розповіла координаторка гарячої лінії громадської організації Юридична сотня Наталія Шумінська. 
 

 

 

 

Наталія Шмарко: Тож яких змін зазнало Положення про проходження служби у ЗСУ?

Наталія Шумінська: Це справді важливий указ. Особи рядового складу, окрім військовослужбовців строкової служби, які мають бойовий досвід та не отримали підготовки відповідного рівня у вищих військових навчальних закладах, навчальних частинах, центрах та у військових частинах, з урахуванням потреб ЗСУ, на період, поки діє воєнний стан, можуть призначатися на посади сержантського та старшинського складу, за якими штатом воєнного часу передбачене військове звання до старшого сержанта чи головного старшини. Одночасно таким особам присвоюється первинне військове звання сержантського і старшинського складу, і в подальшому їх буде направлено на навчання в строки, які визначаються Міністерством оборони України. Це можливість для осіб рядового складу, які не здобули військової освіти, обіймати посади сержантського та старшинського складу, отримати звання, а довчитися вже після війни. 

Наталія Шмарко: Чи відбувалися останнім часом якісь законодавчі зміни щодо процедури звільнення із лав Збройних Сил України?

Наталія Шмарко: Нещодавно Президент України підписав закон щодо нових підстав для звільнення з військової служби і нових підстав для відстрочки від мобілізації. «Юридична сотня» теж подавала свої пропозиції щодо внесення змін, адже нам зараз дуже часто телефонують на гарячу лінію з цього питання. Коли почався повномасштабний наступ росії і був введений воєнний стан, існувало лише три підстави для звільнення осіб, які були мобілізовані або уклали контракт — це стан здоров’я,  граничний вік перебування на службі або обвинувальний вирок суду за дуже тяжкі злочини. Потроху почали додавати нові підстави, і нещодавно були додані так звані сімейні. Відтепер вагітна жінка-військовослужбовець може звільнитися з військової служби, тоді як раніше вона могла лише перебувати у декретній відпустці. Мають право звільнятися жінки, які перебувають у декреті. Крім того, жінки та чоловіки, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років, а також особи, які самостійно виховують дитину до 18 років. А ще військовослужбовці, у яких важко хворі діти. І також отримали право звільнитися за постійним доглядом. Це може бути догляд за хворою дружиною/чоловіком, дитиною, а також догляд за батьками, але лише на підставі висновку медико-соціально-експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії. А ще особи, які здійснюють постійний догляд за людиною з інвалідністю І та II групи. Також ті, які здійснюють опіку/піклування за особою з інвалідністю, визнаною недієздатною або обмежено дієздатною. Крім того, може звільнитися один із подружжя, якщо обоє на військовій службі і мають дітей до 18 років. Усі ці підстави діють не тільки для контрактників, а також для мобілізованих військовослужбовців і резервістів.

Ще додалась підстава для отримання відстрочки від мобілізації. Її можуть отримати чоловіки та жінки, що мають дитину до 18 років і дружину або чоловіка, що вже проходить військову службу.

Це всі нові підстави, що увійшли в законопроєкт, який днями був підписаний Президентом України. Дізнатися більше інформації можна на нашій гарячій лінії за телефоном 0-800-308-100.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток