Зараз в ефірі:

ООН — втілення надії на мир та безпеку у світі

23.10.2020
ООН — втілення надії на мир та безпеку у світі

24 жовтня світова спільнота відзначає День Організації Об'єднаних Націй. Саме у цей день у 1945 році набрав чинності Статут ООН, підписаний 26 червня 1945 року у Сан-Франциско. ООН є центром вирішення проблем, які постають перед людством. Ця діяльність здійснюється спільними зусиллями більше 30 пов'язаних із нею організацій, що становлять систему ООН.

 

 

 

Організація Об’єднаних Націй заснована в 1945 році. Це був рік закінчення Другої світової війни, смерті нацистської Німеччини, а разом із нею — відхід від політики ксенофобії, антисемітизму та расизму. Війна зруйнувала не одну країну, забрала життя мільйонів. Світу потрібно було оговтатися після цього, він потребував змін на краще. А зміни можливі, якщо небайдужі об’єднуватимуться і робитимуть усе, що можуть, заради миру.

Після Першої світової війни було засновано Лігу націй — прототип майбутньої ООН. А під час Другої світової війни зароджувалась ідея нової всесвітньої організації. Її обговорювали та розробляли учасники антигітлерівської коаліції: країни, які об’єдналися та виступали проти держав нацистського блоку.

У 1940-х роках 53 країни виступали проти нацистської політики та будь-яких її проявів. Україна є однією з країн-засновниць ООН. До 1991 року вона входила до ООН як УРСР, а вже з 1991 року — незалежно. Діяльність у складі ООН є одним з пріоритетів нашої держави.

День ООН відзначається з 1948 року. У 1971 році на 26-й сесії Генеральна Асамблея в резолюції проголосила цей день міжнародним святом і запропонувала всім державам відзначати його як державне. У День Організації Об'єднаних Націй Генеральний секретар ООН щорічно звертається до світової спільноти з посланням.

З 14 липня 2011 року до складу ООН входить 193 держави. Із визнаних світовою спільнотою незалежних держав в ООН немає лише Ватикана. Структурно Організація Об'єднаних Націй складається з п'яти основних органів: Генеральної Асамблеї ООН, Ради Безпеки ООН, Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООН, Секретаріату ООН і Міжнародного Суду юстиції ООН. Організація фінансується з обов'язкових та добровільних внесків від своїх держав-членів. Офіційних мов в ООН шість: арабська, китайська, англійська, французька, російська та іспанська.

ООН — універсальна міжнародна організація, офіційною метою якої є об’єднання держав та розвиток їхнього співробітництва, зміцнення миру й міжнародної безпеки.

Протягом останніх шести десятиліть ООН створила і направила в «гарячі точки» планети 69 місій з підтримання миру і спостереження. Експерти МАГАТЕ стежать, щоби ядерні матеріали використовувалися лише з мирною метою. Організація допомагає знищувати протипіхотні міни в приблизно 30 країнах і територіях.

Програма розвитку ПРООН, співробітники якої працюють у 170 країнах, підтримує понад 4 800 проєктів, спрямованих на скорочення масштабів убогості, сприяння розбудови благоустрою, врегулювання криз та збереження навколишнього середовища. Дитячий фонд ЮНІСЕФ працює в понад 150 країнах. Його сфера — це захист дітей, імунізація, освіта для дівчаток та надзвичайна допомога.

Злидні, брак нормальної освіти в багатьох країнах, економічні та політичні міждержавні конфлікти, гендерна нерівність, ксенофобія, епідемії, екологічні питання — все це проблеми, які входять у коло діяльності ООН. З метою їх вирішення у 2015 році організація затвердила цілі сталого розвитку.

Фото: United Nations18 окремий вертолітний загін ДР Конго

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток