Особливості Дня Соборності у Львові

Особливості Дня Соборності у Львові

Сьогодні, 22 січня, в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України. Чому свято завжди було особливим для міста Львова — столиці ЗУНР, і для військових Львівського гарнізону нам розповість наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, західноукраїнська Народна Республіка й Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які боролися та вмирали кращі сини України» — ці слова Акту злуки пролунали на Софійській площі в Києві 22 січня 1919 року. Відбувалося це в складні часи національно визвольних змагань, коли перед загрозою ворожої окупації, українці зі століттями роз’єднаних  земель, однозначно висловився про бажання разом будувати спільне майбутнє.

Цінності часів Української революції залишаються, як ніколи, актуальними в сучасній Українській армії, — спільна відповідальність за майбутнє, готовність на самопожертву заради свободи, повага до героїв, що віддали життя за велику мрію єдності.

День Соборності у Львові почався із вшанування пам'яті випускників Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які поклали свої життя, захищаючи Україну та український народ. Начальник Академії, генерал-лейтенант Павло Ткачук і колектив закладу поклали квіти та запалили лампадки біля пам'ятного знаку, присвяченого полеглим вихованцям.

На личаківському цвинтарі військові усіх частин і військових установ Львівського гарнізону спільно запалили лампадки та поклали вінки біля Меморіалу воякам Української Галицької Армії, могили Президента ЗУНР Євгена Петрушевича, Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського. Вшанували пам'ять воїнів, котрі полягли на полях битв із російськими загарбниками вже у 21 столітті.

Наприкінці заходу військові капелани помолились за Героїв, до спільної молитви приєдналися військові, керівники міста та області, десятки мешканців міста, які прийшли сьогодні на Личаків аби загадати ціну, яку країна платить за можливість обирати своє майбутнє.