Зараз в ефірі:

Особливості служби у військовому резерві

02.07.2020
Особливості служби у військовому резерві

Про службу у військовому резерві, особливості проходження, соціальні гарантії та пільги, які надає держава своїм резервістам говорили в етері Армія ФМ з Начальником відділу служби у військовому резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу полковником Олександром Архіповим.

 

 

 

 

Резервісти – це особи , які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час. 

Службу у військовому резерві проходять громадяни України придатні до неї за станом здоров’я.

Існує два шляхи проходження служби у військовому резерві:

-За контрактом, тобто добровільно (в мирний час та особливий період);

-В обов’язковому порядку – служба у військовому оперативному резерві першої черги (лише на особливий період).

Хто може стати резервістом та має право укладати контракти про проходження служби у військовому резерві?

Контракт про проходження служби в резерві мають укладати всі громадяни України, крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Для цього вони мають пройти професійно-психологічний відбір, за станом здоров’я бути придатними до служби у військовому резерві та відповідати встановленим вимогам її проходження.

Хто належить до оперативного резерву першої черги? 

В особливий період до категорії резервістів військового оперативного резерву першої черги в обов’язковому порядку зараховуються особи звільнені з військової служби, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві.

Під час дії особливого періоду всі резервісти, зокрема ті, які проходять службу у військовому резерві за контрактом є резервістами військового оперативного резерву першої черги.

Обов’язки військового оперативного резерву першої черги

Ознайомитись з наказом командира (начальника) військової частини (установи) про зарахування до військового оперативного резерву першої черги під особистий підпис;

Прибути в 5 денний термін після звільнення в запас до районного міського військового комісаріату за місцем реєстрації, місця проживання для взяття на військовий облік.

Під час прибуття з військової частини та при взятті на військовий облік у військовому комісаріаті уточнити порядок своїх дій на випадок його призову під час мобілізації, на особливий період?

Зберігати після звільнення і до кінця особливого періоду військову форму одягу, якою він був забезпечений МОУ, та у разі призову під час мобілізації, на особливий період, мати її з собою при прибутті до військової частини.

В разі зміни сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання, освіти, місця роботи і посади особисто в 7денний строк повідомити про це орган, де він перебуває на військовому обліку, та обов'язково уточнити порядок свого оповіщення у відповідного командира військової частини, де він проходить службу у військовому резерві.

Після оповіщення командиром військової частини або військовим комісаріатом щодо його призову під час мобілізації, на особливий період, прибути протягом 24 годин до військової частини, де він проходить службу у військовому резерві.

Які терміни укладання контракту з резервістами відповідно до їх складу?

Перший, другий і наступні контракти укладаються:

Із резервістами, прийнятими на посади рядового складу – станом на 3 роки;

Із резервістами, прийнятими на посади сержанського і старшинського складу, - строком на 5 років;

Із резервістами прийнятими на посади офіцерського складу,-строком на 5 років;

Які сьогодні соціальні гарантіїта пільги надає держава резервістам?

В державі створена та функціонує система соціальних пільг і гарантій резервістам

Грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних прожиткових мінімумів на місяць (від 3 153 до 4 204)

Добові – від 360 до 900 грн (залежно від військового звання резервіста)

Для тимчасово не працюючих – прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Для працевлаштованих – середній заробіток резервісту за місцем роботи виплачує його роботодавець, з послідуючою компенсацією цих витрат роботодавцю Міністерством оборони України через обласні військові комісаріати. 

Резервісту компенсується вартість проїзду до місця зборів та у зворотньому напрямку.

Резервісту гарантується збереження місця роботи, посади, середньомісячний заробіток та державне страхування на час зборів.

Резервіст забезпечується харчуванням, проживанням, медичним обслуговуванням та військовою формовою.

Наразі чисельність резервістів військового оперативного резерву нараховує близько 221 тисячі осіб.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток