Особова справа Ярослава Мудрого

Особова справа Ярослава Мудрого

Великий Київський князь Ярослав Мудрий був кульгавим. А це було суттєвою перешкодою до влади. Хлопець мав уроджену ваду — його права нога була довша за ліву. Майбутній князь не міг ходити до 2х років. Це каліцтво — наслідок передпологової травми. Мати Ярослава Рогнеда ненавиділа чоловіка (Володимира Великого), і під час однієї зі сварок він штовхув її, що і спричинило каліцтво дитини.

Дружина князя Інгегерда все життя кохала іншого чоловіка. До одруження з Ярославом вона була заручена з майбутнім королем Норвегії Олафом Святим. Князь знав про це, та все одно все життя любив її.

У Ярослава не було бороди. Як і у всіх інших київських князів. Вони мали звичку чисто голитись, а деякі голили навіть голову. До речі, на двогривневих купюрах зразка 1996 року – Ярослав Мудрий без бороди. Її додали пізніше, для схожості з московськими царями.

Головною таємницею Ярослава Мудрого лишається місцезнаходження його легендарної бібліотеки, яка була найбільшим зібранням рукописів та манускриптів того часу. Основними версіями того, що ж сталось з бібліотекою є викрадення її Батиєм, або ж перенесення бібліотеки до зібрання Івана Грозного. Втрачені тексти могли б остаточно пролити світло на історію походження слов’ян та Київської Русі.