«Особова справа» Марії Стюарт

31.07.2017
«Особова справа» Марії Стюарт

Саме від дня весілля королеви Шотландії Марії Стюарт із її кузеном лордом Дарнлі бере початок традиція виходити заміж у білій сукні. Жінка зі складною долею, законодавиця моди та один з головних символів Шотландії.

Слухаємо ефір:

 

Королева Шотландії Марія Стюарт провела у англійському полоні 19 років. У неї були особисті покої, свій штат прислуги та охорони.

Усе життя крім Єлизавети Марія конфліктувала з Катериною Медичі. Королеви не сподобались одна одній з першої зустрічі. Дванадцятирічній Марії не сподобалось, як Катерина Медичі на неї дивилась, і дівчинка спитала її, чи розуміє незнайомка, що знаходиться у присутності королеви Шотландії. На що Катерина відповіла: а чи знаєте ви, що знаходитесь в присутності королеви Франції? Це зіткнення розвело їх на все життя.

Саме Марія Стюарт ввела в світову моду традицію виходити заміж у білій сукні. До неї традиційним кольором нареченої вважався червоний.

Чоловік Марії Стюарт лорд Дарнлі вважав, що їх син Яков не його рідний. Про що неодноразово публічно заявляв, і навіть відмовився прийти на хрестини своєї дитини.

Кат, що мав стратити Марію Стюарт так хвилювався, що тільки з третього разу зміг виконати свою роботу, двічі не попавши по шиї.

Слухаємо ефір:

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток