Особова справа: полковник Іван Сірко

31.10.2017
Особова справа: полковник Іван Сірко

Програма "Особова справа" підготована Катериною Потапенко

Легендарний козацький полковник Іван Сірко був затятим пасічником. Він мав купу різних прізвиськ - урус-шайтан (руський чорт), семиголовий дракон, вовк. Та справжнє прізвище отамана було Половець. А Сірком (тобто другом вовків) він сам назвав себе в дитинстві, коли притягнув додому з лісу мале вовченя.

Сірко був кумом гетьмана Петра Дорошенка і сватом Івана Брюховецького. Про весілля їх дітей тоді навіть написали швейцарські та німецькі газети.

Прижиттєвого портрета кошового досі не знайдено. Тому найвідомішим його зображенням є картина Рєпіна, «Запорожці пишуть листа турецькому султану». І хоч на ній Сірко (насправді списаний з Михайла Драгоманова) зображений явно напідпитку, сам отаман ніколи не пив.

Сірка героїзували не тільки українці, а й французи. На службі у принца Конде Сірко ввічливо поцікавився в нього – чи не тому, його називають великим, що в нього така велика перука? Принцові цей жарт видався дотепним, і з тих пір Сірко і частина війська ще два роки виступали у ролі особистої охорони французького короля і діяли разом з сірими мушкетерами. Тоді ж у Сірка з’явився близький друг, лейтенант мушкетерів Шарль де Кастельмор, за титулом граф д'Артаньян.

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток