От така війна!

От така війна!

Андрій Кириченко, начальник стройової частини 72-ої бригади, презентує збірку віршів під назвою «От така війна»  у програмі «Сектор Л» на Армія ФМ.

Збірка написана в Авдіївці, всі редакторські правки виконані там, а надрукована вже в іншому місці. Велика дяка волонтерам за те, що допомогли, знайшли час та можливість, уманське видавництво «Ві-за-ві», велика дяка. Це вже друге, доповнене видання. Видати його мене надихнули відгуки, отримані після виходу першого видання.

Тут вірші не тільки останніх років?

Так, там є вірші старенькі, але їх всі поєднує тема війни, поведінка людини, її спроможність зрозуміти себе, зрозуміти обставини. Майже в кожному вірші я намагався довести до читача якийсь образ, а вийшло чи ні - вже оцінять люди.

Вірші в мене як російською, так і українською. Зізнаюсь, що це від мене не залежить. Бо коли народжується вірш, знаходиться і тема.

Чи є у вас лірична поезія, не пов’язана з темою війни?

У збірці є частина творів різнопланових. Їх можна по-різному сприймати.

Багацько хто нині пише на тему війни, і поезію теж. Ви щось читали з цього?

Так, звісно. Читав і слідкую через соціальні мережі. Є автори, які мені особисто дуже подобаються і за змістом і за стилем – це Гліб Бабич, позивний «Лінтяй», і Зеленський. Ці хлопці, на мою думку, відчувають все, що з ними відбувається і все, що відбувається в Україні і викладають це так, як я б не виклав, просто біла заздрість до цих людей.

Що ви загалом читаєте?

Читав багато і продовжую звісно. Різнопланову літературу від історичних речей до фантастики. У ранній поезії моїй це дуже видно. Я пишу з 1995 року. В мене є і казки, і фентезі-балади. Але це перші, початкові спроби, я їх поки не спромігся ніде опублікувати. До «Кобзаря» звертаюсь, як до Біблії.

Ваші тексти покладені на музику. Хто співає, який вірш?

На один вірш, присвячений хлопцям з реактивного дивізіону нашої бригади, співслужбовцем, який має талант, виконує свої пісні і не тільки, от він написав музику, заспівав цю пісню. Цього року на фестивалі пісні народжені в АТО. Сподіваюсь, що слухачам сподобалось, мені дуже! Іван Стратієнко,  цей музикант.