Зараз в ефірі:

Ot Vinta - лідери національної рокабілі-сцени

05.07.2021
Ot Vinta - лідери національної рокабілі-сцени

Рівненський гурт Ot Vinta є одними з лідерів національної рокабілі-сцени. У своїй творчості колектив активно використовує український фолк і через це хлопці назвали жанр свого виконання «украбілі».

 

 

 

 

 

Влітку 1993 року Юрій Журавель разом із басистом Дмитром Мельничуком, барабанщиком Володимиром Бреславцем і саксофоністом Андрієм Логвісєм фактично почали історію гурту, тоді ще без назви. Перший публічний концерт гурту «OT VINTA» відбувся 12 квітня 1994 року у Палаці дітей та молоді. Тоді ще назва бенду подобалась не всім учасникам. В цьому ж місяці «OT VINTA» разом з театром-студією «Від ліхтаря» та гуртом «Ретроскоп» відкривають перший і єдиний на той час в місті рок-клуб «Перехрестя», де збиралися прихильники живої музики 50-х. На відкритті клубу хлопці грали без саксофоніста і з цього моменту вони грали втрьох. Восени 1995 року, після фестивалю у Польщі, Бреславець покидає гурт і хлопці шукають нового барабанщика.

В січні 1996 року Юрій запрошує зовсім недосвідченого, але запального Андрія Осташа на барабани. 5 місяців потужних репетицій і навесні «OT VINTA» на фестивалі «Перлини сезону» в місті Луцьку беруть вищий бал. У квітні відбувся перший повний концерт гурту «OT VINTA» в Палаці дітей та молоді. За підсумками місцевих мас-медіа, «Ot Vinta!» стають найкращим рок-гуртом року. 

З 1997 року гурт розпочинає активну гастрольну діяльність в багатьох регіонах України. В вересні того ж року разом з колегами і земляками влаштовують фестиваль «Рок & Рівне», який стає традиційним. У грудні записують дві нові пісні. З 1998 року гурт працює без менеджерської підтримки. У квітні менеджер гурту Mad Heads, запрошує «OT VINTA» записати дві пісні на студії у Києві для збірки «Перший Український Рокобільний Фронт». На той час гурт був єдиним, хто співав українською мовою. На початку 2000-го хлопців запрошують до Польщі, де вони дають декілька концертів у Варшаві та Чеханові. Весною Юрій вперше запрошує до Рівного колег з Києва — гурт «Mad heads», для виступу у рок клубі «ПЕРЕХРЕСТЯ». У відповідь кияни запрошують «OT VINTA» у клуб «SHELTER». 

У вересні 2001 Юрій Журавель та Валерій Цвенюк закінчують роботу над кліпом-мульфільмом «Не мала Баба клопоту купила Порося». Потім його транслюють на багатьох каналах України. Завершена також робота над альбомом «Дриґтиндимба». Він добре розповсюджується серед слухачів, музика звучить на радіо, займаючи в хіт-парадах лідируючі позиції, мультик «Не мала баба клопоту…» все частіше з'являється на ТБ. До речі хлопці реалізували ідею підготувати акустичну програму, яка не раз буде рятувати гурт на теле- та радіоефірах. 2004 рік був багатий на концерти та гастролі. Зламаний ніс Журавля, биті ноги Віті, аварійні екстремальні перекидання водія Валентина, Володі та Сашка, різка зміна форми тарілки «Ride» на «China», і ще купа усіляких пригод під час польського туру, зробили «OT VINTA» переможцями номінації «Екстрим року». Час від часу гурт повертається в Україну для участі у фестивалях. Повернувшись з туру було вирішено розпочати запис альбому «Дарма я наївся цибулі».

Розпочалась робота над реміксованими варіантами пісень, паралельно було записано пісню «Два кольори» в дуеті з гуртом «ФлайzZzа», і переробку «Блюз пухлых рук» із репертуару легендарного гурту «Містер Твістер», що отримала назву «Міцні засмальцьовані руки», текст якої став «народною СМСкою».  В 2005 році гурт відпрацював два тури Україною. «OT VINTA» Продовжують гастролювати також Польщею, та Білоруссю. В одній із подорожей музиканти потрапили в аварію під Борисполем, ніхто не постраждав. Осінь 2006 принесла багато несподіванок. Розпочались репетиції спільного дуету «OT VINTA» та відомого оперного співака Дмитра Гнатюка. Дебют революційного проекту відбувся в Оперному театрі. І вже на початку грудня хлопці, разом з командою «Гагаріни», потрапили в Вищу українську лігу КВН. А 14 грудня в клубі «Бочка» презентували результат роботи цілого року — CD «ПОПЕРЕДУ».

У 2016 році Після мітингу в м. Перемишль із погрозами від місцевих націоналістичних ультрас, у липні гурту було повідомлено, що на них у кількості 4 чоловік діє безстрокова заборона в'їзду на територію Польщі. Гурт розробив концепцію та зняв кліп на свою пісню «Попереду», у якому взяли участь барабанщики і музиканти міста Рівне, учні секції бойового гопака, спеціалісти по фаєр-шоу, учні Школи сучасної хореографії та представники школи народного танцю».

Також гурт виконав кавер версію пісні Hell`s Bells AC/DC та зняв кліп, головними акторами якого стали учасники гурту та корови. У 2017 році колектив виступав на фестивалі в Маріуполі, присвяченому черговій річниці звільнення міста, фестивалі «Бандерштат»  Для того щоб привернути увагу до руйнування Тараканівського форту хлопці зіграли у ньому та зняли відео. А потім продовжували збирати гітари в межах акції «Гітара для солдата» та влаштовували концерти для військовослужбовців Збройних сил України. На початку 2019 року гурт подав свою пісню «Чупакабра» для відбору на пісенний конкурс Євробачення 2019. Проте гурт не попав у відбір. В цьому ж році відбувся благодійний концерт гурту, зароблені кошти з якого були спрямовані на внесення застави за генерала Марченко. Із 20 мільйонів гривень активістам вдалося зібрати близько мільйона. Ось такими ініціативами та гарними прикладами може похвалитись гурт OT VINTA.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток