Пекельна хоругва — це не забавка, а притча

09.01.2020
Пекельна хоругва — це не забавка, а притча

Про фільм, який став одним із переможців 10 конкурсного відбору Держкіно говорили в ефірі Армія FM з продюсером кінострічки Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке Євгеном Дяченко та акторкою Лесею Самаєвою. Сценарій до фільму базується на казці Олександра Лірника.

 

 

 

 

Олена Кравченко: В кого з’явилася ідея екранізувати цю стрічку?

Євген Дяченко: Ідея екранізації та сценарію з’явилася в автора Сашка Лірника. І ми — друга компанія, яка взялася за це і зробила. 

Олена Кравченко: Як давно це сталося?

Євген Дяченко: Сашко 15 років переймався цим сценарієм. З ним ми зустрілися 3 роки тому. Я його вмовив, що потрібно йти на пітчинг. Ось і зробили кіно, люди йдуть. Хтось в захваті, але й багато критики, як позитивної так і негативної.

Олена Кравченко: Держкіно виділило 32 мільйони гривень. Чи вистачило цих коштів?

Євген Дяченко: Ми дуже вдячні державі, Держкіно та Міністерству культури України, які надали можливість його зняти. Хотілося б більше, проте в державі криза та війна, це потрібно розуміти. 

Олена Кравченко: Чи відбувався якийсь конкурс, хто також подавався та як саме обрали ваш фільм?

Євген Дяченко: Дійсно дуже багато подавалося на конкурсну основу: різні за жанром, були казки та дитячі фільми. Але наш режисер Михайло Костров переконав комісію своєю зацікавленістю, своєю структурою, своєю режисерською розробкою в тому, що це кіно має зніматися.

Олена Кравченко: Що має взяти з цієї кінострічки глядач?

Леся Самаєва: Наша казка — це не забавка, а притча. Там постійно бореться добро зі злом, весь сюжет просочений повчальним змістом.

Олена Кравченко: Де знімався фільм?

Євген Дяченко: Ми знімали в Києві та Київській області все кіно (музей Пирогово, музей просто неба і парк Київська Русь). Ми не мали коштів на далекі відрядження.

Олена Кравченко: Як щодо графіки? 

Євген Дяченко: В Україні небагато кампаній, котрі роблять дійсно класну графіку. Закордоном їх набагато більше. В нашій казці є графіка, її достатньо, але вона не такої якості, яку очікували всі глядачі. Але сюжет це найголовніше і він перебиває всю графіку.

Олена Кравченко: Коли зняли цей фільм, коли він був готовий?

Євген Дяченко: 23 грудня ми робили прем’єрний показ в кінотеатрі Сінема Сіті в Києві. Рекламна компанія, на жаль, була слабкою.

Олена Кравченко: Які Ваші враження?

Леся Самаєва: Ми хотіли, очікували, але воно вийшло не таким якісним, як ми сподівалися. Я скажу, що кінотеатри дійсно саботують. Івано-Франківськ не отримав в прокат фільм. Народ створив свою групу у фейсбуці Пекельна Хоругва Івано-Франківськ, прийшли до кінотеатру, написали листа голові міста і вибороли цю можливість, кінотеатр пішов на зустріч. 11 січня я з акторами їду туди, дякувати людям за цей вчинок. Дуже багато листів з Краматорська, Слов’янська. Ми зв’язувалися з кінотеатрами, на жаль, ніяких відповідей не отримали.

Олена Кравченко: Як підбирали акторів?

Євген Дяченко: Це велика заслуга режисера, актори були підібрані вдало, ні одного медійного обличчя, це була принципова наша позиція.

Олена Кравченко: Сашко Лірник був присутнім на зйомках?

Леся Самаєва: Він був присутнім на майданчику майже кожен знімальний день. Він підходив до всіх акторів і казав, що це не його казка. Сашко досі сперечається, що ми щось не так зняли, але не можливо в сто хвилин прокатного часу всунути все те, що було написано, тому дуже багато сцен ми не показали. 

Олена Кравченко: Пекельну Хоругву показували в Мюнхені. Чи були Ви на цьому показі і як там відреагували глядачі?

Євген Дяченко: Дуже дякую кінофестивалю Молодість, що надали нам таку можливість. Так, я був у Мюнхені на показі кінострічки, глядачі дивилися англійськими субтитрами, дуже багато було українців. Німецькі діти були просто в захваті й після показу ставили питання такі як: Де чорт взяв дітей, якщо Ядвіга не його жінка?; Чому Ядвіга не його жінка? та Де він взяв Ядвігу? Були глядачі з Росії, з Білорусії, вони були в захваті від казки й вони підтримують українське кіно. 

Олена Кравченко: До якого терміну кінострічка буде в прокаті?

Леся Самаєва: Перегляд поки що подовжено до 15 січня в усіх містах, а взагалі все залежить від кількості та зацікавленості глядача. Якщо стрічку не відвідують, то її знімають з показу. 12 січня відбудеться творча зустріч нашої команди в кінотеатрі Жовтень. Вони пустили два зали до продажу і вже білети викуплені. 

Олена Кравченко: Що у Вас в планах?

Євген Дяченко: Зняти серіал за сценарієм Пекельна Хоругва, саме ті сцени, які не увійшли в сто хвилинний прокат. Приїхати до наших військових на фронт та пошук інвестицій на другий сценарій Сашка Лірника По сліду вовка, він вже написаний. Це українська автентична історія про козацьку розвідку, про пана Потоцького та соляну дорогу, яку він насипав для своєї дружини влітку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток