Перший бій між українськими військовиками та росіянами за ДАП

14.06.2019
Перший бій між українськими військовиками та росіянами за ДАП

Захоплення аеродромів з самого спочатку війни було одним з ключових завдань бойовиків, адже на захоплені аеродроми можна дуже швидко десантувати посадочним способом значні сили.

Саме тому Донецький аеропорт був пріоритетною метою терористів. Для його захоплення в Росії на території Ростовської області був сформований загін «Іскра» з колишніх військовослужбовців, що проходили службу в частинах спецназу і мали досвід ведення бойових дій. Формував його відставний підполковник Борис Сисенко, громадянин РФ. Чисельність загону - близько 120 бойовиків.

Крім завдання по захопленню аеропорту, за інформацією з російських джерел, загін повинен був усунути вплив Ріната Ахметова на так звану ДНР.

25 травня 2014 р. загін «Іскра» висунувся в Донецький аеропорт і зайняв будівлю нового терміналу. Зрадник України - офіцер СБУ Олександр Головура завів терористів в новий термінал. Це були диверсанти із загону «Іскра», кадировський спецназ, бойова група «Восток». Додаткові сили бойовиків були розгорнуті в посадці в районі готелю «Політ». Вороги користувалися інформацією, отриманою від командира батальйону «Восток» Олександра Ходаковського, командира Донецької «Альфи» (спецназу СБУ, - ред.) Він запевнив їх у тому, що частини 3-го полку спецназу ВСУ не чинитимуть опору. На чому базувалася ця впевненість терориста - сказати складно.

Наші військові займали позиції в старому терміналі. Позиція була, м'яко кажучи, незручна. Відразу вибивати бойовиків було не можна - в аеропорту перебували цивільні люди, крім того, звідти все ще йшли регулярні рейси.

На 26 травня розклад був такий:

Склад сил противника:

1. загін спеціального призначення «Іскра», сформований спецслужбами РФ. Командир загону - російський офіцер А.Горшков. Чисельність - 45 осіб, три бойових групи. Особовий склад - громадяни РФ, до п'яти громадян України з Дніпропетровська і Криму. Всі росіяни мали досвід бойових дій, і чималий. Більшість в минулому служило в частинах спецназу, включаючи центр спеціального призначення ФСБ, 45-й полк спецназу ВДВ.

2. кадирівський спецназ - загін найманців, завербованих в Чечні серед бандформувань Рамзана Кадирова. Чисельність - 26 осіб. Всі також мали значний бойовий досвід війни на Кавказі.

3. бойові групи бригади найманців «Восток» під командуванням А. Ходаковського, чисельність до 120 чоловік.

4. бойові групи бригади найманців «Оплот» - чисельність до 30 чоловік.

 

Склад українських сил в Донецькому аеропорту 26 травня 2014 року:

1. підрозділи зі складу 3-го кіровоградського полку спецназу - 64 військовослужбовців.

2. зенітно-артилерійський взвод зі складу 25-ї повітряно-десантної бригади - 15 осіб.

Важливо, що жоден український військовослужбовець не мав реального бойового досвіду, для всіх це був перший бій.

Ще один дуже важливий момент - на той час був лише щойно сформований штаб АТО, який очолив генерал-лейтенант Віктор Муженко. І він, з огляду на всі розклади, прийняв рішення вибити противника з ДАПу.

0 7-й ранку 26 травня 2014 р. з Донецького аеропорту вилетів останній мирний борт.

Вдень спецназівці отримали інформацію, що до них йде підмога, і отримали наказ - прикрити висадку десанту.

На ДАП заходили два ударних вертольота Мі-24 і група вертольотів Мі-8 з десантом.

Командир спецназівців з позивним «Турист», побачивши, що бойовики готують до пострілу ПЗРК, дав команду снайперу К. відкрити вогонь. Це був перший постріл, зроблений в боях за ДАП.

Бойовик був убитий, почалася перестрілка, сіли вертольоти з десантом - це був зведений резерв - бійці 140-го центру спецназу, 10-го загону ГУР МО, десантники 95-ї аеромобільної бригади та група спецназу Нацгвардії полку «Ягуар».

Після чого по будівлі нового терміналу відпрацювали вертольоти, штурмовики і знову вертольоти. Бандити опинилися в безвихідній ситуації і спробували прорватися з терміналу, але КАМАЗи були обстріляні при прориві і остаточно розстріляні своїми ж біля Кіровського мосту.

Розгром був повний, бойовики втратили до 100 осіб, з них 35 – громадяни РФ. Наші втрати - один поранений.

Це була перша успішна операція, спланована і проведена силами АТО. Всі побачили, що ворога можна бити, що він несе серйозні втрати і що наша армія вміє воювати.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток