Перший бій на Донбасі

13.04.2020
Перший бій на Донбасі

12 квітня 2014 року проросійські бойовики, якими керували офіцери спецслужб РФ, захопили державні установи в Донецьку, Горлівці, Дружківці, Краматорську, Костянтинівці та Слов’янську. До Слов’янська і Краматорська були спрямовані спецпідрозділи Служби безпеки та Збройних сил України.

 

 

 

 

Вранці 13 квітня 2014 року в передмістя Слов’янська група спецпризначення СБУ «Альфа» спільно з керівництвом донецької обласної міліції вийшли в розвідку. Вони зупинилися в селі Семенівка, аби поспілкуватися з місцевими мешканцями. У цей час на спецпризначенців було вчинено збройний напад. Як з'ясувалося потому, терористи під’їхали на легковому автомобілі та відкрили вогонь із автоматів по машинах СБУ. Водночас із лісопосадки українських спецпризначенців обстрілювала інша група російських диверсантів. У цьому бою загинув капітан СБУ «Альфа» Геннадій Біліченко. Поранення дістали троє співробітників СБУ: командир “Альфи” полковник Геннадій Кузнєцов, полковник СБУ Олександр Кукса та підполковник “Альфи” Андрій Дубовик.

На допомогу спецпризначенцям прийшли десантники 3-ї роти 80-ї аеромобільної бригади, які стояли неподалік. Військові мали наказ не відкривати вогонь, але командир роти Вадим Сухаревський вступив у бій, сам сівши на місце стрілця в БТР. Зрештою, кулеметним вогнем вдалося придушити вогонь супротивника, після чого російські диверсанти швидко відступили.

Ввечері 13 квітня РНБО провела екстрене засідання і ухвалила рішення щодо початку Антитерористичної операції, а від бойовиків вимагалося скласти зброю до 9-ї години ранку 14 квітня. Звісно, цього не сталося і 14 квітня тодішній секретар РНБО і виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов, підписавши указ про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», оголосив початок Антитерористичної операції із залученням Збройних сил України.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток