Петро Порошенко: 23 травня День морської піхоти відзначатимуть на державному рівні

Петро Порошенко: 23 травня День морської піхоти відзначатимуть на державному рівні

У Миколаєві під час урочистих заходів з нагоди 100-річчя морської піхоти України, президент Петро Порошенко  заявив, що відтепер на державному рівні професійне свято морських піхотинців відзначатимуть 23 травня.

"Хочу вас поінформувати, що я змінюю і дату святкування Дня морської піхоти України, виходячи з нашого власного історичного календаря. Рівно 100 років тому, 23 травня 1918 року, гетьман Української держави Павло Скоропадський віддав наказ про початок формування бригади морської піхоти в складі трьох полків для несення служби. Це був перший офіційний документ про створення морської піхоти незалежної України", – сказав Порошенко в Миколаєві.

"Виходячи із нашого власного історичного календаря, ухвалив рішення встановити новий День морської піхоти України, який віднині відзначатиметься на державному рівні 23 травня. Підписав відповідний указ", - наголосив Головнокомандувач.

Також сьогодні морпіхи отримали берети нового кольору – морської хвилі. 

Про урочистості у Миколаєві детальніше розповіла Яна Холодна:

"На набережній ми бачили два броньованих артилерійських катера і іншу техніку, яку представили на воді. Морпіхів підтримали колеги з авіаційної бригади військово-морських сил. Вони зробили проліт літаків та вертольотів з прапорами України та морської піхоти.

Заходи з переодягання беретів з чорних в колір морської хвилі відбувалися не лише в Миколаєві. Паралельно це відбувалося в Широкіному, Чермалику, Павлополі, Водяному і на кордоні з Кримом у Чонгарі. А після перевдягання беретів відбулося вручення бойового прапора", - сказала Яна Холодна.

Нагадаємо, раніше берети у морських піхотинців були чорного кольору, а професійне свято вони відзначали 16 листопада.