Писемність русів у Криму

Писемність русів у Криму

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Цілком імовірно, що «руські письмена» священних книг саме й базувалися на писемності трипільської доби. Адже русин на кримському півострові вчив Кирила русько-слов’янської мови. І ось базуючись на цих знаннях написав абетку, яка згодом стала популярною. Вона  й утвердилася у більшості слов’янських народів. У давніх хроніках, зокрема XІ ст. — в «Сказанні про граматику руську», стверджується, що «...грамота руська явилася Богом дана в Корсунь Русину, от нея же научился філософ Константин».

Тож бачимо, що на території Кримського півострова жили руси, котрі уже в ІX ст. користувалися своєю писемністю і мали перекладені християнські книги русько-слов’янською мовою. І так, певно, було і в інших місцях Причорноморсько-Подніпровського регіону, яким володіли київські князі.

Тому ми можемо зробити висновок, що ще за тих часів на території Криму перебували народи, які є предками українців.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.