«PLUS 1» - 22 історії які вразять кожного

10.09.2020
«PLUS 1» - 22 історії які вразять кожного

У програмі «Ранкова кава» в ефірі Армія FM з автором проєкту «PLUS 1» Мар’яном Присяжнюком ми обговорили ідею, головний меседж та подальші плани художнього відтворення життя наших захисників.

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: З чого розпочиналось створення проєкту?

Мар’ян Присяжнюк: Розпочалось це все в 2016 році. Ми займались волонтерською діяльністю та допомагали відправляти поранених військових на лікування до Польщі. Потім з’явилось бажання робити ще щось для користі суспільству та державі. Мене вразила історія зниклого безвісти бійця Олега Ковалишина з позивним «Рейдер» з батальйону «Донбас». Мені дуже сильно боліло, що ми втрачаємо людей, а особливо не навчених добровольців, які за покликом серця пішли на війну. Я сам втратив трьох знайомих, і хотів якось розповісти про це все суспільству, бо мені здавалось, що велика його частина є черствою. Тож зупинився на фотографії. Знайшов фотографа, який зміг би втілити мою ідею і ми почали працювати.

Сергій Жуковський: Як обирались історії для участі в цій ініціативі?

Мар’ян Присяжнюк: Важливо було показати людей з усієї країни. Ми брали і людей з окупованих територій, які поклали свої життя за нашу країну. Не всі погоджувались на фотозйомку. Відповідно у нас вийшло 22 такі історії. В перспективі хочемо зачепити тему жінки на фронті. Другим етапом буде показ цих історій і трансляція наших меседжів за кордон.

Сергій Жуковський: Чому ви обрали саме День Незалежності для презентації цих історій?

Мар’ян Присяжнюк: Спочатку ми орієнтувались на День Незалежності, але потім перенесли презентацію до Дня Захисника України. Адже нове суспільство потребує нових традицій. Нам вдалось включити цей проєкт до державних урочистостей та відкрили виставку на Михалівській площі.

Сергій Жуковський: Чому обрали таку назву?

Мар’ян Присяжнюк: Ми закодували цифру для того щоб наголосити, що люди це не статистика. Це плюс одна історія, це плюс одна людина і військовий, який приведе нас до більш демократичної держави. Відповідно, розказуючи історії цих людей, ми можемо допомогти їх родинам і отримати емпатію від суспільства.

Сергій Жуковський: Де буде проходити виставка?

Мар’ян Присяжнюк: Вона буде проходити до кінця вересня на Михайлівській площі біля Стіни пам’яті. Далі ми хочемо відвести її в кілька великих міст. Надалі плануємо в наступному році показати виставку в кількох європейських столицях за підтримки МЗС.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток