Зараз в ефірі:

Почесне найменування – це нагорода, – Василь Павлов про ідеологічні зміни у військах

30.08.2018
Почесне найменування – це нагорода, – Василь Павлов про ідеологічні зміни у військах

На день Незалежності, 27 серпня, українці побачили оновлене військо. У нього вже є свої традиції, яким насправді сотні років. Які національні особливості оцінили глядачі, та що вони пропустили розповідає історик Василь Павлов.

 

 

 

Андрій Давидов: Що нового побачили глядачі на параді?

Василь Павлов: Це використання прапорів Української Народної Республіки. Це вже стає традицією. Минулого року використовували 2 прапори: прапор 1-го українського полку імені Богдана Хмельницького та прапор 3-ої стрілецької Залізної дивізії УНР. Цього року до них додалися прапори 1-го Запорізького полку та прапор 2-го Запорізького полку. Ці прапори цікаві тим, що один із прапорів належить полку, яким командував полковник Петро Болбочан під час звільнення України навесні 1918 року. І можливо цей прапор використовували під час входження до Криму. З них виділяється прапор 3-ої стрілецької Залізної дивізії УНР. Адже це вже був уніфікований вигляд прапорів 1920 року. Таким мусив бути й прапор 6-ої стрілецької дивізії УНР. Ці прапори є відродженням традиції почесних стягів. Зараз вже офіційно планується запровадити в ЗСУ почесну хоругву. На даний час у нас є почесний прапор 24-ої бригади імені короля Данила та 93-ої бригада Холодний Яр. Подібні прапори могли бачити у наших іноземних партнерів, що крокували на параді. Американський підрозділ йшов із національним прапором, а поруч був прапор самого підрозділу. Він мав кілька цікавих ознак: нетрадиційний малюнок; прикрашення прапора цілою низкою стрічок, що зазначають в яких військових кампаніях брав участь підрозділ. Також слід згадати використання нової шаблі у почесної варти. Вона витіснить радянську шашку зразка 1940 року. І нарешті на 27-му річницю Незалежності і в держави, і в ЗСУ виникла потреба змінити ці шашки. Перші 30-ть комплектів вже надійшли до ЗСУ. І найбільший блок – присвоєння почесних найменувань. Почесне найменування – це нагорода. Це не є забаганкою частини, окремого командира. Чи якоїсь окремої групи людей. На даний момент справжню ідеологію в цьому плані показує і 24-ка і 93-тя бригади. Знаю, що ці процеси відбуваються в 72-ій та почалися в 55-ій.

Андрій Давидов: Коли і які почесні найменування плануються для ДШВ і морпіхів?

Василь Павлов: Стосовно почесних найменувань десантно-штурмових війсь та морської піхоти. Триває процес. Найбільше він просунувся у ДШВ. Вже вироблена приблизно концепція. Триває підготовча робота, яка має завершитися, сподіваюся, до першої річниці десантників. Приблизно така сама ситуація з морською піхотою. Обговорюються назви. І після літніх відпочинків процес активізується. Ніхто про них не забув. Вони отримають свої почесні найменування. А між двома парадами, 15 грудня 2017 року окремий Президентський полк отримав почесне найменування імені Богдана Хмельницького. І 29 січня 2018 року Військовий інститут інформатизації та телекомунікації отримав найменування імені Героїв Крут. Окрім ЗСУ ще йде присвоєння почесних найменувань і в Національній гвардії. 1-ша Президентська бригада оперативного призначення отримала найменування імені Петра Дорошенка. Цього року, на День НГУ, 26 березня 8-й полк отримав найменування імені Івана Богуна, а 18-й полк отримав ім’я Дмитра Вишневецького.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток