Зараз в ефірі:

Як кожен з нас може вшанувати героїв України

10.08.2020
Як кожен з нас може вшанувати героїв України

26 вересня усі охочі зможуть вшанувати пам'ять сміливців, які полягли на Сході, боронячи нашу землю від ворога, долучившись до забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України».  Один із ідейних натхненників і організаторів забігу – голова громадської організації «Славетні епохи України» Олег Дурмасенко в ефірі Армія FM розповів про маршрут, умови участі та особливості проведення цьогорічної акції.   

 

Костянтин Богатирьов: Олегу Леонідовичу, розкажіть про ідею створення цього забігу?

Олег Дурмасенко: Не я один був засновником цієї акції, та й загалом ідея не нова. Ми з колегами вирішили організувати такий забіг, які влаштовують в Америці, але трішки змінивши конструктив. Якщо в США біжать від штату до штату, то в нас захід відбувається в форматі флешмобу. У кожному регіоні влаштовують повноцінний забіг із кількома дистанціями в форматі соціального або телемосту. Всі стартують - і в одну мить біжить вся країна. 

Костянтин Богатирьов: Які регіони та міста цьогоріч долучаться до заходу?

Олег Дурмасенко: Бігтимуть понад 12 регіонів. Зокрема, Краматорськ, Суми, Вінниця, Житомир, Львів, Ужгород. У нас є спільна група, всі будуть бігти під одним логотипом, прапором і слоганом. 

Костянтин Богатирьов: Такий захід проводиться не вперше, а що буде нового саме в цьому році?

Олег Дурмасенко: Цьогоріч ми нарешті проведемо захід в центрі Києва.  Раніше він відбувався в парках та певних зонах, бо для акції в середмісті потрібні відповідні дозволи, щоб була повна координація дій. Минулі роки - це були громадські проєкти з обмеженим колом опцій. У 2018-му забіг був проведений в парку ВДНГ, наступного року – на Трухановому острові, тоді вже долучилися і регіони. 

Костянтин Богатирьов: Зважаючи на карантинні обмеження, чи будуть цьогоріч якісь особливості проведення?

Олег Дурмасенко: Так, цьогоріч оргкомітетом ухвалене рішення провести забіг на місяць пізніше. Зазвичай захід стартував 29 серпня, в день вшанування пам’яті загиблих героїв у російсько-українській війні. Якщо раптом буде сплеск захворюваності на Covid-19, то змушені будемо провести забіг в онлайн-режимі. Звісно, це в крайньому разі. 

Костянтин Богатирьов: Олегу Леонідовичу, а чи є ще якесь ідейне підґрунтя проведення заходу, окрім вшанування пам’яті полеглих воїнів?

Олег Дурмасенко: Найперше, звичайно, - це вшанування пам’яті загиблих героїв, які віддали життя, боронячи Україну.  Окрім того, що такий захід згуртовує українців, він має ще й національно-патріотичний підтекст. Не кожна нація може похизуватися такими проявами героїзму, який демонстрували наші співввітчизники протягом століть, вистоявши у надскладних протистояннях. Мені здається, ідея цього забігу глобальна: вшанування не тільки героїв 21 століття, а й взагалі всіх сміливців в історії України, бо подібних забігів у нас ніколи не було. 

Костянтин Богатирьов: Зазвичай у таких масових заходах беруть участь поважні гості. Яких відомих особистостей запрошено цього року?

Олег Дурмасенко: У 2018 році до заходу долучився тільки один відомий гість  - Джордж Луц. Він прилетів з Америки на запрошення наших партнерів. Фактично допомагав започатковувати цей рух. У 2019 році ми запрошували мера нашої столиці, інших керівників певних структур, але, на жаль, вони не відгукнулися. Відгукнувся і навіть взяв участь в забігу тільки колишній міністр фінансів, якого ми навіть і не запрошували. Було зрозуміло, що робить він це від чистого серця. Маємо надію, що цьогоріч таких персон буде більше, бо забіг має вже державний статус і проводиться під егідою Міністерства ветеранів. 

Костянтин Богатирьов: На Вашу думку, чи підхоплять ідею забігу представники української діаспори в інших країнах?

Олег Дурмасенко: Так, у нас є плани, щоб забіг у цьому форматі став інтернаціональним. Багато українців у Канаді, Ізраїлі, Німеччині, Польщі, тож треба, щоб там був місцевий оргкомітет, який би організовував цю акцію. Бо нині українці стоять на захисті європейських цінностей. Завдяки нам Європа не знає, що таке захищати свою землю, це знаємо тільки ми. 

Костянтин Богатирьов: На які дистанції проводитиметься забіг і по якому маршруту пролягатиме?

Олег Дурмасенко: Буде три дистанції: 10, 5 та 2 кілометри. Адже не кожна людина зможе пробігти 10 км. Цей шлях можна навіть пройти, адже забіг цей символічний, його мета – вшанувати пам'ять полеглих сміливців, які віддали життя за наше майбутнє. 

Костянтин Богатирьов: А чи буде поділ учасників за віковими групами?

Олег Дурмасенко: Поділу на вікові категорії не буде. Спершу стартуватимуть учасники, які долатимуть 10 кілометрів, далі 5 та 2 відповідно. Найголовніше, що кожен біжить із номером, на якому є прізвище загиблого героя. І що дуже важливо: потім учасники починають цікавитись історією життя тих героїв, за яких вони бігли. Стартуватимуть учасники забігу на майдані Незалежності, де будуть роташовані флешзона, техзона, зона реєстрації, камери схову. Хто бігтиме найкоротшу дистанцію, розвернуться на Бесарабці назад. Решта рушать повз ст. метро «Льва Толстого» і на вулицю Антоновича. Відстань до ТЦ «Олімпійський» долатимуть учасники 5-кілометрового забігу.  А загальний маршрут:  старт на майдані Незалежності і перед «Оушен плаза», ст. метро «Либідська» розворот по Антоновича. Вздовж всього маршруту чергуватимуть правоохоронці, медичні працівники, муніципальна варта. 

Костянтин Богатирьов: Чи можна зареєструватися онлайн, щоб взяти участь в акції?

Олег Дурмасенко: Так, реєстрація триває з 6 серпня. Реєструватись можна на Фейсбук «Шаную воїнів, біжу за героїв України», це група офіційної сторінки «Славетні епохи України», також через Мінветеранів та на всіх інших ресурсах партнерів. У кожному регіоні – своя форма, бо скрізь є якісь особливості. Забіг стартуватиме 26.09.2020 о 10:00. Через низку причин лише в Сумах бігтимуть раніше – 29 серпня. 

Форму для участі в забігові можна заповнити тут!

Відео з забігу у 2019 році

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток