Похід Петра Сагайдачного на Москву 1618 року

Похід Петра Сагайдачного на Москву 1618 року

Сьогоднішня тема Історичної години присвячена чотирьохсотріччю походу Петра Сагайдачного 1618 року. Говоримо не лише про сам похід, а й про події, що йому передували та наслідки після облоги Москви.

Взагалі всю історія з походом на Москву, облогою Москви, Калуги, взяттям багатьох російських міст неможливо розглядати, відриваючись від політичної ситуації в Московії. Тоді там панував безлад відомий нам, як "Смутний час". Після того, як у кінці ХVI ст. помер Іван Грозний, а згодом його правонаступник, фактично обірвалася династія Рюриковичів. Опісля новим царем стає Борис Годунов. Але веселі пригоди лише починаються. Водночас відбувається протиборство боярських родів за владу. І не лише через політику, а й голод. Який, більш за все, настав через виверження вулкану в Південній Америці 1600 року. І цей комплекс факторів призвів до того, що влада у Московії захиталася.

Після смерті ж Годунова почали з'являтися різні бандитські ватажки та Лжедмитрії, які хотіли отримати свій шмат влади. Цим скористалися сусіди Московії, впершу чергу Річ Посполита та Швеція. Вони прагнули посадити на трон московщини своїх представників. Також поляки підтримували першого Лжедмитрія. Ця особа видавала себе за загиблого сина Івана Грозного, як і Лжедмитрій другий.

Після невдалих царствувань на троні Лжедмитріїв, із 1609 року починається польсько-московська війна. Вона тривала з перемінним успіхом майже 10 років. А її фінальним акордом фактично і став рейд Сагайдачного.