Навіщо воїну потрібен польовий комплект одягу?

26.07.2017
Навіщо воїну потрібен польовий комплект одягу?

Випуск авторської програми "Тепер ти в Армії" № 8. Данило Іщенко розповідає про деякі елементи військового одягу. А саме про камуфляж.

Ви навряд чи слухаєте радіо голими, тому напевне самі розумієте, навіщо воїну потрібен польовий комплект одягу. В інтернеті існує чимало матеріалів присвячених вітчизняному піксельному камуфляжу ММ 14 та його покращеним версіям. Його якість та крій значно поліпшились від моменту запровадження. Однак, професійні військові все ж не поспішають відмовлятися від практики використання запасного комплекту форми так званого “натівського” секонд хенду. Спробуємо розглянути два найбільш поширені варіанти камуфляжу що нині популярні серед армійців. Їх плюси, мінуси та призначення.

Флектарн або німка. Популярна серед екіпажів бойових машин та піхоти. Приваблює своєю якістю та міцністю тканини. До суттєвих плюсів також відносять ціну. Адже у порівнянні з іншими цей камуфляж дешевший за більш поширений американо-англійський Мультикам або Ді Пі Ем. До нашого ринку доходить німецька форма здебільшого трьох – п'ятирічної давності, тому новий вологостійкий матеріал ГОРТЕКС не завжди присутній у комплектах флектарму. Крім того, не кожний зможе носити його влітку під час високої температури (саме через більш осінньо-зимове спрямування цього камуфляжу).

Наступний вид маскувального малюнка, та оригінальна форма з тією ж назвою, найбільше поширена серед наших бійців. Мова йде про мультикам. Або як його називають самі армійці – мультик. Однак навіть такий екземпляр не позбавлений хоч і не значних, але недоліків. По перше, він не для нашої зими. У цьому його обставляє вже згадуваний нами флектарм. Ну а по друге… на відміну від німецької форми, що практично зневажають через власну тупість та вату в мозку сепаратисти та російські окупанти, мультикам використовує ворожа сторона. Тому перспектива отримати від своїх, через необачність або в гарячці бою з ним, доволі висока.

В будь якому разі обирати вам. Адже багато чого залежить від того, які задачі виконуєте ви та ваш підрозділ. Не забувайте, що камуфляж це в першу чергу маскування. На відміну від більшості людей, снайпер завжди знайде свою ціль в житті.

І на завершення військова мудрість. Армія - це люди, зібрані в одному місці з єдиною метою: виправляти помилки дипломатів.

Хай Вам щастить!  Бережіть себе та Україну!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток