Померлих від COVID-19 медиків прирівняли до військових

19.05.2020
Померлих від COVID-19 медиків прирівняли до військових

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Закон «Про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей)»На даний момент законопроєкт направлений на підпис президенту.

 

 

 

Відповідно до закону, держава забезпечить страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я:

- у разі встановлення групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання короновірусною хворобою, не менші ніж у 300-кратному розмірі прожиткового мінімуму,

у випадку смерті медпрацівників і працівників наукових установ, які лікували хворих на COVID-19, а також у разі інфікування медпрацівників та їхньої смерті від коронавірусу під час карантину. виплати пропонують встановити у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму.

Читайте також: ХТО ПОВИНЕН ЗРОБИТИ ТЕСТ НА COVID-19

В разі інфікування цих працівників страхова виплата зможе призначатися та виплачуватися їм протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату. Натомість у разі їхньої смерті страхова виплата призначатиметься і виплачуватиметься разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям.

У випадку смерті внаслідок інфікування COVID-19 під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, медпрацівник прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця, який проходив військову службу, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних із виконанням обов’язків військової служби. Члени його сім’ї, батьки та утриманці зможуть користуватися усіма правами та гарантіями, передбаченими законодавством як для військовослужбовців у таких випадках.

Аналогічні страхові виплати здійснюватиметься й студентам-медикам старших курсів вишів та інтернам, які залучаються до боротьби з коронавірусною хворобою.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток