Повальна русифікація українців Криму

21.12.2020
Повальна русифікація українців Криму

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Російська держава споконвіку намагалась придушити українізацію по всій Україні, зокрема в Криму.

Повальна русифікація українців Криму почалася ще в 20-ті роки XX століття. Тоді більшовики розпустили всі українські школи, які фінансувалися здебільшого коштом самих українців. Незважаючи на наявність значної групи українців на півострові, можливість навчання українською мовою для них була недоступна. Прикметно, що кримськотатарські, вірменські, болгарські, караїмські та єврейські школи півострова продовжували працювати.

Русифікація регіону відбувалась у кількох напрямах: 

Масове переселення росіян-поселенців з центральних і українських областей до Криму, котре змінило етнічну і мовну картину регіону.

Перейменування назв місцевих населених пунктів і природних об'єктів Карасубазар → Білогірськ.

Русифікація півострова почалася з приєднання Криму Росією в 1783 році: в історії вона виявлялася від менших заходів до депортації всіх кримських татар із Криму в 1944 році. 

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток