Зараз в ефірі:

Пожежа в таборі біженців Морія

16.09.2020
Пожежа в таборі біженців Морія

У ніч на 9 вересня на острові Лесбос повністю згорів табір для біженців Морія. Він був найбільшим в Європі, в ньому розміщувались понад 12 тисяч людей. Грецька влада неодноразово зверталась до ЄС за допомогою з розподіленням цих мігрантів. Адже максимально у таборі могли одночасно мешкати не більше 3 тисяч людей.

 

 

 

"Міжнародний огляд з Андрієм Давидовим" провів координатор напряму міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик. Мова йшла про виклики, які стоять перед Грецією та Євросоюзом, і подальшу долю біженців.

Андрій Давидов: Що це за табір і з яких країн біженці там перебувають?

Денис Москалик: Табір Морія — найбільший не лише в Середземномор'ї, а й у Європі. Розташований він на острові Лесбос. Функціонує близько 5 років. З періоду найгострішої міграційної кризи в Європейському Союзі. Через своє розташування на кордоні з ЄС і Туреччиною, він став вигідним пунктом для біженців із Туреччини. Перед пожежею там перебували близько 13 тисяч біженців із 70 країн, здебільшого з Близького Сходу і Африки. Найбільше серед них афганців.

Андрій Давидов: А чому саме афганців?

Денис Москалик: Через дестабілізацію останнім часом ситуації в Афганістані. Справа в тому, що політика Трампа перед виборами спрямована на скорочення військового контингенту в цій країні. Відповідно, йдуть американці — приходять таліби. А таліби воюють не з американцями, а з іншими афганцями.

Андрій Давидов: Чому для табору обрали саме острів Лесбос?

Денис Москалик: Там почалося масове тестування на виявлення COVID-19. Його виявили в 36 людей. 8 вдалось ізолювати, решта розчинились в таборі. Після цього ввели карантин і блокаду табору. І за кілька годин у 3 місцях сталось займання. Найбільш імовірною версією є підпал самими біженцями. Зараз в ЄС бояться, що такий приклад візьмуть на озброєння й в інших таборах.

Андрій Давидов. Що це дає біженцям?

Денис Москалик: Це дає їм можливість втекти. Їхня основна мета — не жити в таборах, а потрапити до заможної Європи, насамперед Німеччини. Ця країна — мрія більшості біженців.

Андрій Давидов: Є ще кілька таборів біженців, наскільки вони великі?

Денис Москалик: У них перебувають від кількох сотень до кількох тисяч біженців. 

Андрій Давидов: Які зараз стосунки між греками та турками, з огляду на події в таборі?

Денис Москалик: Греки нещодавно порушили домовленості та висадили свої війська на демілітаризований острів. Зробили вони це під прикриттям цивільних кораблів. Спалахнув міжнародний скандал. Туреччина підтягнула свої війська. Натомість греки запросили до спільних навчань французів та кіпріотів. І справа в тому, що основна зброя Ердогана — цбіженці. У Туреччині понад 2 мільйони біженців. Якщо Туреччина відкриє їм двері, це спричинить потужнішу кризу, ніж 2015 року.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток