Презентація фільму Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

Презентація фільму Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

Творча група фільму Іловайськ 2014. Батальйон Донбас прийшла на Ранкову каву, щоб розповісти про процес зйомок. Наші гості: Іван Тимченко – режисер картини; актриса Анастасія Ренард і представник Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану Юлія Смірнова.

 

 

 

 

Андрій Давидов: Що відбуватиметься сьогодні в Інформаційно-виставковому центру Музею Майдану?

Юля Смірнова: Це 5 річниця. Я була причетна в плані волонтерства. Ми з чоловіком від початку війни допомагали, їздили на Схід. Разом із друзями, які продавали свої квартири, допомагали хлопцям. Ми зробили такий проєкт Іловайськ. 5 років потому. Від Музею Революції гідності відкрили виставку присвячену Марку Паславському. Потім у нас були вечори книги, які написав Роман Зіненко. Боєць, що виходив з-під Іловайська. І буде зустріч із творчою групою Іловайськ 2014. Батальйон Донбас. І завтра буде зустріч з людьми на яких вплинув Іловайськ.

Андрій Давидов: Чому саме Іловайськ? Він якось на вас відбився?

Іван Тимченко: Іловайськ не може не зачепити. Це певно одна з найбільших трагедій сучасної війни. У ній багато невідомого. Водночас і багато пліток. Вона драматична само по собі. Чому фільм про Іловайськ? Взагалі, одна з історій, як народився фільм. Головний герой, який зіграв сам себе, Тарас Костанчук, коли повернувся з окупованих територій, розповідав друзям, як все відбувалося. Один із друзів, журналіст, коли почув це, сказав — це готовий фільм. Обов'язково слід зняти фільм. Тоді до цього ніхто не був готовий. Але час минув і, власне, з розповідей Тараса і виник сценарій.

Андрій Давидов: З 2015 року вийшло кілька художніх і публіцистичних книг. Фільм більше художній чи документальний?

Іван Тимченко: Фільм художній, але, сподіваємося, що він увійде в історію і як фільм, який  розповість не лише українцям, що насправді відбувалося 2014 року на Донбасі. І наголошу, що це більше погляд зсередини батальйону. На 85-90 % це документальні історії.

Більше слухайте на наших сторінках Саунклауд і Фейсбук