Презентація фільму Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

27.08.2019
Презентація фільму Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

Творча група фільму Іловайськ 2014. Батальйон Донбас прийшла на Ранкову каву, щоб розповісти про процес зйомок. Наші гості: Іван Тимченко – режисер картини; актриса Анастасія Ренард і представник Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану Юлія Смірнова.

 

 

 

 

Андрій Давидов: Що відбуватиметься сьогодні в Інформаційно-виставковому центру Музею Майдану?

Юля Смірнова: Це 5 річниця. Я була причетна в плані волонтерства. Ми з чоловіком від початку війни допомагали, їздили на Схід. Разом із друзями, які продавали свої квартири, допомагали хлопцям. Ми зробили такий проєкт Іловайськ. 5 років потому. Від Музею Революції гідності відкрили виставку присвячену Марку Паславському. Потім у нас були вечори книги, які написав Роман Зіненко. Боєць, що виходив з-під Іловайська. І буде зустріч із творчою групою Іловайськ 2014. Батальйон Донбас. І завтра буде зустріч з людьми на яких вплинув Іловайськ.

Андрій Давидов: Чому саме Іловайськ? Він якось на вас відбився?

Іван Тимченко: Іловайськ не може не зачепити. Це певно одна з найбільших трагедій сучасної війни. У ній багато невідомого. Водночас і багато пліток. Вона драматична само по собі. Чому фільм про Іловайськ? Взагалі, одна з історій, як народився фільм. Головний герой, який зіграв сам себе, Тарас Костанчук, коли повернувся з окупованих територій, розповідав друзям, як все відбувалося. Один із друзів, журналіст, коли почув це, сказав — це готовий фільм. Обов'язково слід зняти фільм. Тоді до цього ніхто не був готовий. Але час минув і, власне, з розповідей Тараса і виник сценарій.

Андрій Давидов: З 2015 року вийшло кілька художніх і публіцистичних книг. Фільм більше художній чи документальний?

Іван Тимченко: Фільм художній, але, сподіваємося, що він увійде в історію і як фільм, який  розповість не лише українцям, що насправді відбувалося 2014 року на Донбасі. І наголошу, що це більше погляд зсередини батальйону. На 85-90 % це документальні історії.

Більше слухайте на наших сторінках Саунклауд і Фейсбук

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток