Зараз в ефірі:

Принципи міжнародного права, які порушила Росія, спробувавши анексувати Крим

25.01.2021
Принципи міжнародного права, які порушила Росія, спробувавши анексувати Крим

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Принципи міжнародного права формуються у процесі функціонування міжнародних відносин та договірним шляхом. Усі вони взаємопов’язані й закріплені Гельсінським заключним актом від 1 серпня 1975 року. Можемо назвати низку найважливіших принципів міжнародного права, які порушила Росія, спробувавши анексувати Крим.

Це принцип суверенної рівності держав (кожна держава зобов’язана поважати суверенітет інших учасників міжнародних відносин). Далі, принцип незастосування сили і погрози силою (ст. 2, п. 4 Статуту ООН), принцип непорушності державних кордонів і відмови від територіальних претензій, принцип мирного розв’язання міждержавних конфліктів (ст. 2 п. 3 Статуту ООН), принцип невтручання у внутрішні справи, принцип загальної поваги до прав людини, принцип співробітництва, принцип сумлінного виконання міжнародних зобов’язань.

Втім загальна вада міжнародно-правової боротьби за захист національних інтересів — традиційна відсутність дієвих механізмів виконання відповідних рішень, якщо вони не на користь сильнішої держави, яка є відповідачем у суді.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток