Призов 2020: Львівщина серед перших

Призов 2020: Львівщина серед перших

З жовтня 2020 року в Україні триває осінній призов. Відповідно до закону строкову службу проходитимуть хлопці віком від 18 до 27 років, які не мають підстав для відтермінування. І хоча призовна кампанія завершиться 31 грудня, Львівщина вже виконала майже на 80% план. Як вдається області традиційно тримати першість, дізнавався наш спеціальний кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

За словами Олексія, на Львівщині співпали дві кампанії - осінній призов на строкову службу та призов офіцерів запасу, тобто осіб, які раніше закінчили військові кафедри і не були в армії. Загалом до війська підуть 632 строковиків зі Львівщини. Більшість із них, а це 343 юнаки, проходитимуть службу в частинах ЗСУ, 244 - у Нацгвардії, решта стануть прикордонниками та служитимуть в Державній спеціальній службі транспорту.

Як повідомив пресофіцер Львівського військкомату Володимир Фітьо, до навчальних центрів вже вирушили 499 юнаків. Тож завдання з поповнення армійських лав область виконала майже на 80 відсотків.

Пальму першості Львівщина тримає не тільки завдяки злагодженій роботі військкоматів, але й великій соціальній відповідальності юнаків призовного віку. Вони бажають служити у війську, обирають службу у десанті і морській піхоті, прагнуть працювати із високотехнологічним озброєнням і чимало з них продовжують службу за контрактом.

Після призову юнаків розподілять у навчальні центри. Здебільшого вони потраплять, за територіальним принципом, у 184-й центр, що в селі Старичі. Це - один із найкращих навчальних підрозділів, який є штатною одиницею НАСВ. Він відомий тим, що має велику кількість сучасних тренажерів, лазерні комплекси, спеціальні навчальні ділянки, смуги перешкод для психологічного загартування та пейнтбольні комплекси для відпрацювання тактики дій у приміщеннях, а в навчанні активно впроваджуються стандарти НАТО. Після якісної підготовки юнаки продовжать службу у військових частинах і з’єднаннях. Нагадуємо, що строковиків не залучатимуть до виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Також завершується осінній призов офіцерів запасу. 20 офіцерів, які раніше закінчили військові кафедри і не проходили службу у війську, вирушать у на курси з підвищення кваліфікації. За спеціальністю вони танкісти, зв’язківці, командири механізованих підрозділів, інженери та спеціалісти із морально-психологічного забезпечення. Навчатимуться три місяці, після чого виконуватимуть посадові обов’язки протягом півтора року у військових частинах.

За призваними із запасу офіцерами зберігається попереднє місце роботи і середньомісячний заробіток. Вони мають право на весь пакет соціальних пільг та гарантій для військовослужбовців за контрактом.