Про перебіг українсько-американських навчань «Сі Бриз-2018»

Про перебіг українсько-американських навчань «Сі Бриз-2018»

В Україні тривають навчання «Сі Бриз-2018», в яких беруть участь бойові кораблі низки країн НАТО, а також військовослужбовці майже з 20 держав. Про перебіг навчань розповів військовий кореспондент Віталій Панчишин.

«В Одеській, Херсонській і Миколаївській областях триває активна фаза українсько-американських міжнародних навчань Сі Бриз-2018. Особливістю цьогорічних маневрів є те, що вперше в історії створено багатонаціональний операційний штаб, який управляє всіма силами морського, повітряного, берегового, водолазного компонентів на борту великого флагманського корабля шостого флоту ВМС США. Там зараз перебувають наші офіцери, нещодавно створеного командування. Вони відпрацьовують завдання за стандартами НАТО і набувають необхідних спроможностей у морських операціях з борту корабля у взаємодії з партнерами. Були створені корабельно-тактичні групи, які виконують завдання з патрулювання, тактичне маневрування, навчання по зв’язку, пошуково-рятувальні операції», – розповів наш кореспондент.

Кораблі виконували стрільби по морським цілям. Також – один з головних елементів у морі – завдання з пошуку, ідентифікації та знищенні умовного підводного човна противника. Роль човна противника виконував підводний човен Туреччини.

Віталій Панчишин також додав, що завдання відбуваються в режимі «вільна гра» – це щоденні бойові раптові розпорядження, про які заздалегідь ніхто не знає.

«Найближчими днями ми очікуємо кульмінацію змагань», – сказав Панчишин.