Про змагання зі швидкісної тактичної стрільби - військовий кореспондент Олексій Мазурін

27.07.2017
Про змагання зі швидкісної тактичної стрільби - військовий кореспондент Олексій Мазурін

На Львівщині вперше відбулися змагання зі швидкісної тактичної стрільби. Участь в заході, який організували десантники 80-ї окремої бригади ВДВ взяли бійці Нацгвардії, СБУ, розвідники, бійці Військової Служби Правопорядку. Більше подробиць "Армії FM" розповів військовий кореспондент у Західному регіоні Олексій Мазурін.

Як пройшли змагання? В чому була їх суть?

- Це були унікальні у своєму роді змагання зі швидкісної тактичної стрільби. Їх організували десантники 80 дшбр на честь 25-річного ювілею, який відбудеться незабаром. Вони чи не вперше зібрали разом представників не тільки військових частин, а й різних силових відомств. На змагання прибули бійці Альфи, Нацгвардії, СБУ, Військової поліції. Навіть військові розвідники, яких офіційно не запрошували, вони дізналися, що ці змагання проходять і також приїхали на Яворівський полігон. Ще дві команди виставили ВДВ. Змагання відбувалися вчора, 26 липня, на стрілецьких полях Яворівщини, тривали з сьомої ранку і майже до самого заходу сонця. Мішені, в які цілили стрільці, були найрізноманітніші. Це були й металеві гонги, з яких стріляєш і чутно, що поцілив вдало. Були й лежачі мішені, одні з найскладніших. Здається, що до них 4-5 метрів, а насправді поцілити доволі тяжко. Учасникам доводилося стріляти з різноманітних положень. Одне з найтяжчих – лежачи на боці, через траву дуже важко цілитися. Були і такі мішені, що імітують терориста, який захопив заручників. Мішень-заручник називається «Бабушка», за попадання у цю мішень нараховується 10 штрафних секунд.

Суддівство здійснювала легендарна особа, відома не тільки у ВДВ, а й у всіх військах – Володимир Ратушняк. Буквально місяць тому вийшов його методичний посібник «Як проводити швидкісну тактичну стрільбу», цей посібник затверджений Начальником Генерального штабу, він буде впроваджуватися не тільки у військах ВДВ, а по всіх Збройних силах. Змагання показали, що зараз швидкісна стрільба розвивається. Адже в АТО ми побачили, що боєць опиняється в таких ситуаціях, які вимагають зовсім іншого типу вогневої підготовки, не такої як раніше.

Які основні критерії оцінювання бійців, адже там були присутні елементи і поліційної підготовки, і підготовки спецпризначенців, все це був певний мікс. Оцінювали по швидкості чи по влучності, чи все разом. Як це відбувалося?

- Основним критерієм був час. Чим менший час виконання завдання, тим краще впорається боєць. Нараховуються і штрафні секунди: по 1 секунді, якщо боєць потрапляє не в центр мішені, а збоку; по 10 штрафних секунд – якщо боєць потрапляє в «Бабушку»; 30 секунд - за промах. Штрафували за втрату спорядження під час руху, або ігнорування заходів безпеки – забуває поставити зброю на запобіжник, рухається з зарядженою зброєю, тощо.

Чи вже відомі результати навчань?

- Результати відомі. Дуже добре себе показали бійці спецпідрозділів Альфа, проявили себе дуже добре бійці Військової поліції. Приз отримали бійці Національної гвардії за волю до перемоги, оскільки приїхали вперше на такі змагання і так добре себе проявили. Одними із найкращих результатів у бійців 80-ї аембр, які організовували ці змагання. Вони виставили дві команди й ці команди продемонстрували, що здатні діяти не тільки в бойових умовах, а і на змаганнях можуть показати дух братерства.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток