Зараз в ефірі:

Професія медсестри як спосіб життя

12.05.2020
Професія медсестри як спосіб життя

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже понад сто років, офіційний статус воно отримало тільки в 1971 році. 

 

 

 

 

 

 

День за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста вибраний не випадково — це дата народження Флоренс Найнтінгейл, яка організувала першу службу сестер милосердя під час Кримської війни 1853–1856 років. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить із поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.  Цього року виповнюється 200 років від дня народження Флоренс Найтінгейл, тому ICN оголосила цей рік Роком медсестри і акушерки.

Міжнародна рада медичних сестер (ICN), до складу якої входять понад 130 національних асоціацій, що становить понад 16 мільйонів медсестер по всьому світу, була створена ще в 1899 році й має на меті підвищення професійного рівня медичних сестер.

Неоціненна робота медичної сестри у бойових умовах. Тендітні дівчата та досвідчені лікарі змінили звичайне життя та поїхали на фронт медиками. З початком бойових дій на Донбасі вони рятують бійців, які важчі за них утричі. Вони найбільше бояться, що не встигнуть... На передовій побували майже чотири тисячі лікарів, фельдшерів і медсестер. За час бойових дій на Донбасі  під час надання медичної допомоги на передовій загинуло більше 50 медиків, близько 200 дістали поранення. 300 медичних працівників  нагороджені орденами і медалями. Військові медики на фронті показують вражаючі приклади самовідданості та героїзму.

Медсестри — не просто молодший медперсонал. Вони, як і лікарі, кожні п’ять років складають іспит на профпридатність. Медичні сестри працюють в операційних, в процедурних кабінетах стаціонарів і поліклінік, в стоматологічних клініках, спільно з лікарем приймають хворих і т. д. Там,  де лікар, завжди присутня медсестра, яка виконує всі його призначення. Люди цієї професії більше ніж лікарі спілкуються з пацієнтами, і це вимагає особливих навичок комунікації та стресостійкості. Вони повинні знатися на психології людей, відрізняти дійсні скарги хворого на нездужання від простої вимоги підвищеної уваги до своєї персони. Професія медсестри – це не просто  дуже відповідальна робота, а й спосіб життя. Крім широких медичних знань, медсестри мають безліч прекрасних якостей, найважливіша з яких — доброта.

В Україні сьогодні працює понад 303 тисяч медсестер. 17 з них — власниці почесної нагороди Міжнародного Червоного Хреста. Найбільше число медсестер у Фінляндії - на 100 000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.

День медичної сестри — це своєрідна подяка медичним сестрам за щоденну роботу та визнання важливості медсестринського фаху. Нехай їхні уколи будуть безболісні, перев’язки легкі, а пацієнти терплячі не тільки в Міжнародний день медичної сестри, а й кожну зміну. 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток