ПРОГРАМА НАТО ВІДКРИВАЄ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НОВІ КАР'ЄРНІ ПЕРСПЕКТИВИ

12.04.2019
ПРОГРАМА НАТО ВІДКРИВАЄ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НОВІ КАР'ЄРНІ ПЕРСПЕКТИВИ

Військовослужбовці, які звільняються чи нещодавно покинули лави ЗС України, зокрема учасники АТО та ООС, сьогодні мають можливість безкоштовно отримати нову професійну освіту, яка відповідає вимогам сучасного ринку праці – стати менеджерами, маркетологами, вивчити іноземні мови та опанувати графічний дизайн. Яким чином працює програма перепідготовки армійців знає наш кореспондент Олексій Мазурін

«Північноатлантичний альянс підтримує Україну в галузі перепідготовки та адаптації військовослужбовців з 1999 року. На початку в рамках діяльності  програми «НАТО – Україна» військові, які звільнялися у запас, отримували можливість вивчати іноземні мови, а з 2007 року зважаючи на потреби ринку праці, додалися також різнопланові курси економічного спрямування. Тож тепер, по завершенню армійської кар’єри, воїни можуть безкоштовно навчатися: менеджменту, маркетингу,  вивчати економіку малих і великих підприємств, готельно-туристичну справу, комп’ютерну графіку та веб-дизайн, інформаційні технології та навігацію суден.

Днями один з таких курсів, «Менеджмент безпеки бізнесу», який включав 350-годинну програму навчання,  завершився у Луцьку. Навчання проводили ГО «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» спільно зі Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки.

Курс вели фахові університетські викладачі, представники поліції та охоронних агентств. Він включав в себе багато юридичних дисциплін, психологію, банківську справу, сучасні охоронні технології. Слухачі проходили практику на охоронних фірмах.Тож 31 випускник курсу, кожен з яких отримав диплом державного зразка,зможе спокійно у майбутньому очолювати службу безпеку підприємства.   

Про популярність такого навчання може свідчити і той факт, що схожий курс вчора розпочався у місті Червоноград Львівської області. Ще один  трьохмісячний курс «Управління персоналом», який включав в себе психологію, спеціальні, економічні, фінансові дисципліни завершився у місті Броди. Випускниками стали 30 осіб.

Директор Західного центру перепідготовки Андрій Рой, який вітав випускників, каже, що за час існування програми курси перепідготовки успішно пройшли у Володимир-Волинському, Бродах, Дрогобичі, Мукачеві, Ужгороді, Самборі, Стрию, Чернівцях, Яворові, і, звісно, у Львові.

Можливістю отримати освіту скористалися більше 4000 військовослужбовців – офіцерів, прапорщиків, сержантів. Більше 2000 отримали роботу, заснували успішний власний бізнес в Україні та закордоном.

Менеджер Програми НАТО-Україна Крістофер Штаудт каже, що взагалі з 1999 року за підтримки Альянсу нові цивільні спеціальності отримали  близько 11 тисяч громадян. Минулого року в різних регіонах України підготовлено 800 слухачів і поточного року НАТО планує підготувати приблизно таку ж кількість випускників.

Додам, що сьогодні програма розширила свої можливості – і військовослужбовці, які лишили армійські лави протягом  3-х років від початку курсу можуть подавати свої документи та отримувати освіту.

Для учасників бойових дій цей термін складає 10 років. Перелік курсів, дати та географію їх проведення можна знайти на сайтах центрів перепідготовки в  Інтернеті», - розповів Мазурін.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток