Зараз в ефірі:

Програма називається Школа радості, — авторка підручника з зарубіжної літератури та освітньої онлайн-платформи Ольга Ніколенко

23.02.2022
Програма називається Школа радості, — авторка підручника з зарубіжної літератури та освітньої онлайн-платформи Ольга Ніколенко

Про український формат підручника «Зарубіжна література для 5 класу» для Нової української школи та роботу над освітньою онлайн-платформою «Друзі Поліанни» в ефірі Армія FM розповіли доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського педагогічного університету та авторка навчальних програм, підручників і посібників для школи Ольга Ніколенко, а також актори дубляжу Ілля Шликов та актриса театру та кіно Олександра Рудніцька.

 

Анастасія Сіроговська: Чим особливий підручник із зарубіжної літератури, над створенням якого ви працювали?

Ольга Ніколенко: Це не просто підручник із зарубіжної літератури, а саме з української зарубіжної літератури. Бо тут є погляд на творчість найкращих зарубіжних письменників в українському контексті. Ми не хочемо, щоб наші учні були замкнені в певних межах, а знали широкий світ. Я думаю, що зарубіжна література якраз є націєтворчим предметом, так само як і українська мова і література. Вони формують свідомість українця, який живе в широкому світі. Разом зі своїми колегами ми придумали такий масштабний проєкт, щоб нова українська школа була радісною та цікавою, де читають найкращі книжки світу.

Анастасія Сіроговська: Як виникла ідея створити освітню онлайн-платформу «Друзі Поліанни»?

Ольга Ніколенко: Ми випустили не лише книжку «Зарубіжна література для 5 класу», але й створили потужний цифровий додаток до неї. Онлайн-платформа називається «Друзі Поліанни». Там ми виклали всі електронні й мультимедійні додатки, що дає можливість цікавіше і легше працювати як учням, так і вчителям. Усі додатки онлайн-платформи є у вільному доступі. Уже зараз заповнено 86 комірок, які містять аудіотексти, відеотексти, мультимедійні презентації та експрес-уроки. Все це працює разом. Через QR-код і певні посилання, освітній матеріал складається в єдину картинку. Я думаю, що наші учні не нудьгуватимуть на уроках зарубіжної літератури.

Анастасія Сіроговська: Команда у якому складі працювала над створенням підручника та онлайн-платформи?

Ольга Ніколенко: Наша команда велика і вона весь час розширюється. Долучаються передові вчителі України, цікаві науковці, медійники та дизайнери. І я щаслива, що тепер з нами ще й актори театру та кіно під керівництвом Олександри Рудніцької.

Анастасія Сіроговська: Які освітні матеріали містить онлайн-платформа?

Ольга Ніколенко: На онлайн-платформі «Друзі Поліанни» є електронна хрестоматія з варіативними текстами. А також 25 мультимедійних презентацій, 12 експрес-уроків, які записала учителька-методистка з Кам'янця-Подільського і лауреатка конкурсу Global Teacher Prize Ukraine Наталія Рудніцька. Вони особливо потрібні в умовах дистанційного навчання. Також є цифрові засоби для перевірки знань і умінь. Я хочу наголосити, що онлайн-платформа не лише для дітей, а ще й для вчителів, які зможуть тут обмінюватися досвідом. Ми хочемо, щоб наш предмет викликав цікавість, а це можливо тоді, коли є потужна програма. До речі, наша програма називається символічно - «Школа радості», а Поліанна - це головна героїня нашого підручника. Ідея радості життя, пізнання і формування позитивного мислення наскрізна в нашому підручнику.

Анастасія Сіроговська: В межах презентації підручника ви провели чимало онлайн-зустрічей в Zoom із методистами та вчителями з усіх куточків України, які побажання вони висловлювали?

Ольга Ніколенко: Ми почали ці зустрічі наприкінці січня, бо нова українська школа цікава, але водночас дуже складна. На часі нові методики викладання та застосування світових технологій. І для того, щоб їх запровадити, нам потрібна була довірлива розмова з учителями з усієї України. Наша мета прищепити учням любов до читання та щоб зарубіжний досвід був корисний для України. Я вдячна вчителям, які долучилися, тому що всі вони є патріотами й хочуть, щоб наші діти читали. Без книжок не можна побудувати країну.

Анастасія Сіроговська: На вашу думку, які основні переваги цієї платформи?

Ольга Ніколенко: В моєму розумінні патріотизм: «Я те, що я люблю». Я люблю дітей, вчителів та Україну, тому докладаю усіх зусиль, щоб українці читали. Я хочу, щоб цей підручник та онлайн-платформу використовували якомога більше людей. Зараз вона є у вільному доступі, а знайти її можна на сайті видавничого центру «Академія».

Олександра Рудніцька: Мистецтво завжди рятує. Воно виховує подекуди краще, ніж викладачі. Таким чином ми дітям прищеплюємо любов до навчання та читання. Через якийсь час ми отримаємо свідомих громадян, які люблять свою країну.

Анастасія Сіроговська: Ілле, наскільки цікаво тобі як актору було долучитися до цього проєкту?

Ілля Шликов: Я із міста Щастя Луганської області. Коли навчався у школі, на зарубіжній літературі ми з 5 по 11 клас вивчали здебільшого російських класиків. Тому для мене було важливо стати частиною команди, яка працювала над створенням цього проєкту. Адже література - це один з інструментів формування нації. Читайте світову літературу, адже вона відкриває широкий світ!

Анастасія Сіроговська: Наскільки ви задоволені результатами роботи щодо створення платформи?

Ольга Ніколенко: Так. Ми будемо і далі працювати над вдосконаленням підручника та методично наповнювати платформу. Наша програма «Школа Радості» охоплює з 5 по 9 клас. Тому будемо рухатись в напрямку до 9 класу. Також ми сподіваємось, що освітяни з різних регіонів будуть об’єднуватись довкола «Школи радості».

Анастасія Сіроговська: Що було найважчим під час роботи над створенням книги та платформи?

Ольга Ніколенко: Мабуть, найбільші складнощі були технічні. Важко було записувати, монтувати, а потім дублювати та накладати музику. Ми тиждень лише підписували аудіофайли, щоб нічого не переплутати.

Олександра Рудніцька: Це велика відповідальність. Адже я, як керівник, відповідальна за все. Я розуміла, що не маю права на похибку, адже нас слухатимуть 10-річні діти. А щоб їх зацікавити, треба любити свою роботу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток