Протипожежний танк вже у ЗСУ!

Протипожежний танк вже у ЗСУ!

Львівський бронетанковий завод передав Збройним силам України партію з 4 одиниць гусеничних броньованих пожежних машин ГПМ-54.

 

 

 

 

 

 

На сучасні ГПМ-54 встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини. Також встановлено нове бульдозерне обладнання марки з грейдерним положенням. Виробники допрацювали можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та під час руху.

Такий пожежний танк - єдиний вид броньованої гусеничної техніки на озброєнні ЗСУ, який можна застосовувати для гасіння пожеж там, де не пройде жодна інша техніка. Його створено на базі танка Т-55. Він містить цистерну для води ємністю 10 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3. Танк може гасити пожежу водою на відстані до 60 метрів.

Ще 3 такі танки є на Львівському бронетанковому заводі на завершальній стадії капітального ремонту та модернізації, їхній ремонт планують завершити до кінця місяця.