ПРОВІДНІ ОФТАЛЬМОЛОГИ ЗАПРОШУЮТЬ 100 БІЙЦІВ ТА ВЕТЕРАНІВ АТО НА БЕЗКОШТОВНЕ ЛІКУВАННЯ

13.02.2018
ПРОВІДНІ ОФТАЛЬМОЛОГИ ЗАПРОШУЮТЬ 100 БІЙЦІВ ТА ВЕТЕРАНІВ АТО НА БЕЗКОШТОВНЕ ЛІКУВАННЯ

Хірурги офтальмологи, які працюють в приватних кініках об’єднались заради спільної мети. Лікарі на безкоштовній основі вирішили провести 100 операцій, як діючим військовим, так і ветеранам АТО. Про всеукраїнську акцію «100 очей» Армія ФМ поспілкувалась із представником волонтерського десанту Міністерства оборони України Олександром Куклішином та представником благодійної організації "Благодійний Фонд "Український проект милосердя" Емілем Алібейлі.

Сергій Жуковський: Як давно ви займаєтесь питаннями, які стосуються офтальмології?

Еміль Алібейлі: Благодійний фонд “Український проект милосердя” був зареєстрований у березні минулого року, але до цього ми вже проводили подібний проект у серпні 2016 року. Тоді це стосувалося 50 оперативних утручань з приводу катаракти. Там вже брали участь військові. З березня 2017 року вже проведено більш ніж 150 операцій. Ми провели 12 виїзних проектів по містах України, до яких залучались особи, які потребують нашої допомоги і не мають можливості оплатити діагностику і подальше оперативне втручання. Зараз ми плануємо наступну ініціативу. Проект називається “100 очей”. Суть проекту в тому, що ми хочемо за допомогою наших закордонних партнерів провести цей проект в Україні. Це оперативні втручання з приводу травматичної катаракти для наших військових. Саме для тих бійців, яким потрібна наша допомога і вони не можуть самостійно покрити витрати.

Сергій Жуковський: Як людям вас знайти?

Олександр Куклішин: У нас буде створено контакт-центр. Номер телефону, за яким можна звертатися: 096 058 73 73. Протягом лютого місяця ми плануємо зібрати інформацію і вже у березні розпочати оперативні втручання. Сама ідея полягає в тому, аби допомогти людям, які не можуть собі це дозволити. Також ми хочемо показати, що нам простим українцям, які працюють у медицині, не байдуже те, що відбувається в країні. А також показати міжнародну підтримку, адже нас підтримують як українські, так і міжнародні лікарі.

Сергій Жуковський: Кому саме можна до вас звертатися?

Еміль Алібейлі: Це має бути діагноз, коли внаслідок контузій, чи при отриманні якихось загальних поранень, виникає травматична катаракта. Ми шукаємо бійців, які мають такий діагноз або бійців, у яких відбулося порушення зору. Якщо це травматична катаракта ми будемо їм допомагати, проводити ці оперативні втручання. В Україні нашим офтальмологічним партнером є мережа клінік “Новий зір” і оперативні втручання будуть проходити в Києві. Але у цієї клініки є дуже велика мережа представництв по регіонам України і ми хочемо організувати все так, щоб нашим бійцям було зручно. Вони будуть приїжджати до клініки, яка найближче до них. Проходити там діагностику. І тільки після цього ми будемо організовувати їх переїзд до Києва, забезпечувати житлом.

Сергій Жуковський: Тобто організаційні питання організатори акції беруть на себе?

Еміль Алібейлі: Так, ми беремо це на себе.

Сергій Жуковський: На номер який ви зазначили необхідно  зателефонувати і там вирішаться всі питання? Не потрібно якусь інформацію на е-мейл надсилати?

Олександр Куклішин: Згодом ми залишимо і таку можливість комунікації з бійцями. Але поки потрібно просто зателефонувати і залишити про себе інформацію, аби далі ми могли цю людину координувати.

Сергій Жуковський: А звідки взялася така ідея?

Еміль Алібейлі: Ця ідея виникла автоматично. В країні йде війна, є дуже багато постраждалих. Частина людей вважають, що їх не підтримують. Вони вважають, що їх покинули і ми хочемо показати цим проектом, що треба підтримувати армію. А також показати тим, хто захищав і захищає зараз країну, що вони не покинуті. Показати іншим організаціям, що потрібно забезпечувати не лише саму армію, а і тих, хто вже відслужив. Чому 100? Це були певні домовленості із західними партнерами і ми розмовляли із діаспорами українців в Америці. І ми дійшли до того, що зараз на першому етапі ми можемо забезпечити саме 100 таких операцій, а далі будемо бачити.

Олександр Куклішин: Окремо хотів би додати, що кожен випадок він унікальний. Тому перш за все це буде консультація бійця. Тобто оцінка стану його здоров’я і надання рекомендацій. Можливо йому не потрібна операція.  Тобто ми записуємо, направляємо у найближчу клініку, а далі вже приймають рішення лікарі. Операції будуть робити висококваліфіковані хірурги. Лікарі, які мають досвід таких складних утручань.

Сергій Жуковський: Кілька слів для бійців, які нас слухають?

Еміль Алібейлі: Тим, хто зараз захищає нашу Україну, хотів би сказати, що вони можуть бути впевненими, що Україна і українці їх потребують. І звісно подякувати їм.

Олександр Куклішин: Дякую, що ви там і що ви захищаєте наш спокій, поки ми тут працюємо. Вам велика шана і подяка!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток